Własny biznes to mój cel
Andrzej Zawadzki, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu
Nim Andrzej Zawadzki został przedsiębiorcą z branży wyposażenia wnętrz, prowadził studio fotograficzne oraz był etatowym sprzedawcą w sklepie z oknami i drzwiami. Jak mówi, kusiła go perspektywa własnej firmy. Nie chciał jednak ryzykować, a że znał się na sprzedaży artykułów wykończeniowych, postanowił zainwestować w jeden z dostępnych na rynku systemów z tej branży. Zdecydował się na współpracę z DDD Dobre Dla Domu, bo jak mówi spodobała mu się elastyczność, ale i szeroki zakres wsparcia ze strony franczyzodawcy, którego doświadczył wkrótce pod podpisaniu umowy, na etapie poszukiwania lokalu i negocjowania warunków najmu. Jego sklep o powierzchni 150 m2 wystartował w październiku 2016 roku. Był to 44. salon sieci DDD Dobre Dla Domu i 41. franczyzowy.
Jednym z pierwszych zadań nowego franczyzobiorcy po uruchomieniu salonu było pozyskanie do współpracy ekip montażowych. – To jeden z wymogów sieci i element know-how, gdyż ok. 80. proc asortymentu DDD sprzedawana jest z usługą montażu – to był w zasadzie najmniejszy problem, gdyż wykonawcy zgłosili się sami wkrótce po otwarciu salonu, a część z nich to były zaprzyjaźnione, sprawdzone ekipy – wspomina franczyzobiorca.
Po dwóch miesiącach działalności Andrzej Zawadzki jest zadowolony. Mówi, że sklep jeszcze przez jakiś czas będzie wchodził na pożądany poziom obrotów, ale jest lepiej niż zakładał, zwłaszcza że znajomi przedsiębiorcy przestrzegali go przed trudnym startem. – Dla sklepu bez historii najważniejsza jest kampania marketingowa przed i po otwarciu – mówi Andrzej Zawadzki. – Współfinansowana przez centralę kampania znacznie ułatwiła mi start. Zakładam, że z czasem dojdę do momentu, w którym klienci będą sobie polecać mój salon, a to najlepsza reklama dla biznesu.
Nowy franczyzobiorca DDD dodaje, że we współpracy z siecią ceni sobie swobodę działania, ale też silne wsparcie organizatora systemu. – To dobrze, jeśli franczyzodawca nie występuje z pozycji siły w relacjach z franczyzobiorcą, ale swoją pozycją potrafi go wspierać, choćby przy negocjowaniu warunków najmu czy w kontaktach z dostawcami.
DDD Dobre Dla Domu to sieć sklepów z podłogami, drzwiami oraz akcesoriami. W swoim modelu biznesowym firma postawiła na specjalizację oraz ofertę ze średniej i wyższej półki. Firma dopuszcza też możliwość łączenia salonu DDD ze sklepami z branż pokrewnych, np. z wyposażeniem łazienek czy meblami. Aby zostać franczyzobiorcą sieci DDD Dobre Dla Domu, należy dysponować kwotą min. 50 tys. zł.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Sklep z podłogami powinien zarabiać już od trzeciego miesiąca działalności
Chcesz zarabiać w branży budowlanej? A może bliższy Ci jest rynek beauty i fitnessu? W czerwcowym numerze "Własny Biznes FRANCHISING" podpowiadamy, jaką firmę założyć, w którą franczyzę zainwestować, aby dobrze zarobić.
Marcowy numer miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" już w sprzedaży! Dowiedz się, w którą franczyzę zainwestować, jak zarabiać w internecie oraz jakie biznesy chętnie otwierają kobiety. Bilet na Targi Franczyza gratis!
Gastronomia, bankowość, usługi? Sprawdzamy, jakie branże i koncepty franczyzowe dobrze radzą sobie na rynku i jaki pomysł na biznes najprawdopodobniej sprawdzi się w 2024 roku.
W który biznes najlepiej zainwestować w 2024 roku, co zrobić, żeby wygrać placówkę partnerską banku, czy bardziej opłaca się otworzyć Subwaya, pączkownię czy sklep z fajerwerkami?
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Rozważasz otwarcie firmy? Najpierw zainwestuj w subskrypcję magazynu "Własny Biznes FRANCHISING" i sprawdź, jaki biznes się opłaca! Tego nie przeczytasz w internecie!
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Franczyzobiorczyni Tax Safe z Krakowa dba o work-life balance, ale klientów cały czas jej przybywa. Jak sobie radzi?
La Mancha szuka partnerów szczególnie w Białymstoku i Szczecinie. Dlaczego to dobry moment na nawiązanie współpracy?
Jeśli marzysz o własnym biznesie, szukasz inspiracji lub chcesz dowiedzieć się więcej o franczyzie – teraz jest idealny moment, by działać!
POPULARNE NA FORUM
Ubrania robocze
Zazwyczaj za odzież roboczą odpowiada firma, która zatrudnia pracowników. Pracodawca może jednak poprosić osobę zatrudnioną o pokrycie kosztów zakupu odzieży lub...
Ubrania robocze
Na jakich stanowiskach wymagane jest kupienie pracownikowi odziezy roboczej? Czy jest to obowiązek pracodawcy ?
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?
Trudno powiedzieć, która opcja będzie najlepsza. Teraz wiele opcji, a deweloperzy są najbardziej ukierunkowane na nabywców.
Ekologiczne zyski
Potwierdzam, fotowoltaika to przyszłość, sam z niej korzystam i już po paru miesiącach widzę oszczędności energetyczne.
Biznes na wsi
Agroturystyka to świetny pomysł, ale trzeba mieć warunki.
Ogród
Skąd kupowaliście artykuły do ogrodu? Widziałam, że na Dajar.pl jest interesujący wybór
Skład opałowo-węglowy
Jeżeli chodzi o węgiel najlepiej wybrać sprawdzony skład węgla w którym można kupić węgiel najwyższej jakości a nie węgiel z którym są problemy i my również je...
Jaki sklep meblowy?
Jak chcesz mieć meble na lata, to nie kupuj w Jysk czy innych marketach. Wybieraj tylko sprawdzone marki.