Rok do podwojenia
Franczyzobiorcy Viviamo zajmują się sprzedażą produktów ubezpieczeniowych dla osób fizycznych i podmiotów gospodarczych. Sieć liczy obecnie 15 placówek, a ostatnim z przyłączonych do konceptu był punkt w Oławie. W ciągu nadchodzących 12 miesięcy franczyzodawca chce podwoić liczbę biur. Rozmowy z czterema partnerami są bardzo zaawansowane.
– W momencie zainteresowania pośrednika franczyzą Viviamo, badamy jego potencjał i biznesplan. Nigdy w historii firmy nie zdarzyło się zamknięcie placówki. Jest to spowodowane bardzo skrupulatnym i przemyślanym doborem franczyzobiorców. W ostatnim miesiącu miało miejsce natomiast przeniesienie jednego punktu – z lokalizacji wynajmowanej na własną, nowo nabytą przez franczyzobiorcę – mówi Piotr Zalas, dyrektor handlowy Lubuskiej Grupy Kapitałowej, do której należy marka Vivamo.
Jak wynika z danych Komisji Nadzoru Finansowego, 2016 rok był wyjątkowo udany dla brokerów ubezpieczeniowych. Ich przychody przekroczyły rekordowy miliard złotych. Viviamo (choć w rozumieniu ustawy o pośrednictwie nie jest brokerem, lecz multiagencją), również skorzystał na niezłej koniunkturze.
– Rok 2016 uznajemy za rekordowy zarówno dla Viviamo, jak i dla Lubuskiej Grupy Kapitałowej. Obserwowaliśmy znaczący wzrost wysokości składki. Oczywiście jest to spowodowane wzrostem całego sektora rynku, ale nas cieszy bardzo rozwój sprzedaży produktów oraz wzrost liczby sprzedawanych produktów (a nie tylko wzrostu wolumenu sprzedaży). W kolejnych latach spodziewamy się dalszych wzrostów. Jest to spowodowane wychodzeniem rynku z wojny cenowej i wzrostem cen ubezpieczeń komunikacyjnych – mówi Piotr Zalas.
Partnerzy Viviamo zarabiają na prowizji od sprzedanych produktów ubezpieczeniowych. Biorą też udział w programach lojalnościowych, a także promocjach i konkursach, wspierających w osiągnięciu jak najwyższego poziomu sprzedaży.
– Jeśli potencjalny franczyzobiorca wywodzi się z branży ubezpieczeniowej, to zwrot z inwestycji może uzyskać już na samym początku współpracy z Viviamo – tłumaczy Piotr Zalas. W przypadku partnerów, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z branżą ubezpieczeniową, inwestycja we franczyzę powinna zwrócić się między pierwszym a drugim rokiem działalności. – Jest to oczywiście zależne od pomysłu na pozyskanie klienta, zaangażowania franczyzobiorcy oraz specyfiki lokalnego rynku.
Opłata za przystąpienie do sieci Viviamo wynosi 3 tys. zł. Oprócz tego franczyzobiorca powinien dysponować kapitałem na przygotowanie lokalu. Inwestycja powinna zamknąć się w kwocie 10-15 tys. zł.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Zapotrzebowania na usługi finansowe i ubezpieczeniowe nie zatrzymała nawet pandemia. Które koncepty franczyzowe z tej branży szukają licencjobiorców?
O biznesie w branży ubezpieczeniowej rozmawiamy z Rafałem Walczakiem, dyrektorem ds. rozwoju Viviamo.
W czerwcowym numerze przedstawiamy pomysły na opłacalne e-biznesy. Sprawdzamy też m.in. co bardziej opłaca się założyć: wypożyczalnię kamperów, pizzerię, firmę budowlaną, biuro ubezpieczeń czy restaurację tajską.
Flip, wynajem, a może inwestycja deweloperska? Możliwości zarabiania w branży nieruchomości jest sporo.
Marta Życzewska wiodła spokojne życie na etacie. Dziś jest franczyzobiorczynią Viviamo. Czy opłaciło jej się przeprowadzić rewolucję w życiu zawodowym?
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Rozważasz otwarcie firmy? Najpierw zainwestuj w subskrypcję magazynu "Własny Biznes FRANCHISING" i sprawdź, jaki biznes się opłaca! Tego nie przeczytasz w internecie!
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Franczyzobiorczyni Tax Safe z Krakowa dba o work-life balance, ale klientów cały czas jej przybywa. Jak sobie radzi?
La Mancha szuka partnerów szczególnie w Białymstoku i Szczecinie. Dlaczego to dobry moment na nawiązanie współpracy?
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.