BZ WBK oddaje partnerom własne oddziały

Anna Gniatkowska, dyrektor biura rozwoju placówek partnerskich BZ WBK.
Przewagą placówek partnerskich jest otwartość na zmiany i szybka adaptacja do nowych warunków rynkowych. Partnerzy jako przedsiębiorcy doskonale rozumieją zależności pomiędzy zaangażowaniem w biznes, a dochodami z tego biznesu. Dzięki temu potrafią działać skuteczniej i szybciej pozyskiwać nowych klientów. W strukturach sieci partnerskiej BZ WBK są też dawni pracownicy oddziałów bankowych, m.in. Agata Jęć, która przez ponad 24 lata związana była z oddziałem własnym BZ WBK w Przemkowie. Teraz od sześciu miesięcy wraz z byłymi pracownikami oddziału własnego banku prowadzi placówkę partnerską. – Decyzja o rezygnacji z etatu i przejściu na własną działalność nie była łatwa. Stałe zatrudnienie dawało mi poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji, natomiast biznes zawsze wiąże się z ryzykiem. Teraz po pół roku działalności nie żałuję tej decyzji, chociaż zarządzanie biznesem, szczególnie na początku, nie jest łatwym zadaniem. Na szczęście miałam pomoc ze strony banku – mówi Agata Jęć. Franczyzobiorczyni ceni sobie lepszy komfort pracy i to, że sama może decydować o sobie i swoim biznesie. Z jednej strony wiąże się to z większą odpowiedzialnością, z drugiej daje ogromną satysfakcję a przede wszystkim profity finansowe. – Własny biznes w o wiele większym stopniu motywuje do pracy niż praca na etacie. Tutaj zależność pomiędzy wkładem pracy, a wynagrodzeniem jest wprost proporcjonalna. Wiedzą o tym również moi pracownicy, którzy wcześniej pracowali ze mną w oddziale własnym – mówi Agata Jęć.
BZ WBK mocno stawia na sprzedaż opartą na doradztwie. – Pomimo intensywnego rozwoju różnych form komunikacji z bankiem, klienci nadal potrzebują kontaktu z doradcą w tradycyjnych placówkach bankowych. Jednakże ich rola musi być inna. Z jednej strony mają być dla klientów miejscem spotkania z doradcą, z drugiej powinny zapewnić wielokanałową obsługę np. poprzez Internet czy BZWBK mobile. Te warunki spełniają placówki partnerskie naszego banku i to właśnie one będą powstać w miejsce oddziałów, gdzie połączenie tych wymogów nie było możliwe – mówi Anna Gniatkowska, dyrektor biura rozwoju placówek partnerskich BZ WBK.
ZOBACZ W KATALOGU




















PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

– Budujemy biznes oparty o kilka grup produktowych, z których każda generuje przychód dla franczyzobiorcy – mówi Daniel Gehrke z Alior Banku.
– International Franchise Day to święto dobrej współpracy dla tych, którzy w takim modelu działają – podkreśla Adam Kuc, właściciel placówki partnerskiej VeloBanku.
Powódź zniszczyła jego placówkę, ale nie biznes. Mariusz Hajdasz, partner PKO Banku Polskiego, opowiada, jak wygląda franczyza bankowa, gdy przychodzą prawdziwe kryzysy.
Hiszpanie chcą sprzedać udziały w Santander Bank Polska austriackiemu Erste Group. Co to oznacza dla dalszego rozwoju sieci i dla franczyzobiorców?
Do 60 tys. zł na otwarcie placówki partnerskiej – Alior Bank kontynuuje wsparcie dla przedsiębiorców.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
Xtreme Fitness Gyms otwiera kolejne kluby, ale to nie liczby przyciągają uwagę. Co sprawia, że franczyzobiorcy zostają na dłużej i rozwijają się razem z siecią?
Platforma Tribeware to inteligentny pośrednik między menedżerem a pracownikami. Wskazuje im drogę do przyjętych celów, nagradza za wykonane zadania i wylicza, co udało się dzięki nim zyskać.
Robert Podleś, właściciel firmy Cobi, zaczynał prowadzić biznes w trudnej komunistycznej rzeczywistości. Dzisiaj jego firma sprzedaje swoje produkty do ponad 40 krajów świata. Ale gdyby nie mama, kto wie jak potoczyłyby się jego losy...
Rafał Jaźwiński od trzech lat prowadzi placówkę franczyzową pod marką Northgate Logistics. Specyfika biznesu pozwala obsługiwać klientów na całym świecie.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.