Sklep na sezon lub na cały rok
Na koniec 2017 roku pod logo Coccodrillo działało w Polsce 249 salonów – 104 własne, 145 agencyjnych. Natomiast za granicą marka ma 140 sklepów.
– W najbliższym czasie będziemy koncentrować się na utrzymaniu aktualnej liczby salonów w Polsce oraz ich modernizacji i relokacji w bardziej korzystne miejsca. W dalszym ciągu będziemy też rozwijać się na rynkach zagranicznych – mówi Ewa Matuszak, dyrektor sprzedaży w firmie CDRL S.A., która jest właścicielem marki Coccodrillo.
Ale i nowe otwarcia nad Wisłą są w planach. W marcu ruszył nowy salon w galerii Gemini Park Tychy. Poza tym na ten rok franczyzodawca planuje uruchomienie przynajmniej czterech kolejnych sklepów.
Coccodrillo chce otwierać salony w miejscowościach liczących powyżej 25 tys. mieszkańców.
– Niemniej jednak każda propozycja jest rozpatrywana indywidualnie. Liczba mieszkańców jest tylko jednym z kryteriów, jakie bierzemy pod uwagę. Badamy również wielkość aglomeracji, będącej w zasięgu oddziaływania salonu, poziom rozwoju gospodarczego regionu itp. – dodaje Ewa Matuszak.
Lokal na sklep powinien mieć powierzchnię min. 50-60 m2 i najlepiej znajdować się przy głównej ulicy lub ciągu handlowym oraz mieć wejście bezpośrednio z ulicy.
– Koszt inwestycji uzależniony jest od wielkości lokalu oraz od stanu, w jakim on się znajduje. Czasami lokal wymaga tylko odświeżenia, a czasami potrzeba większych nakładów – mówi Ewa Matuszak.
Właściciele sklepów otrzymują towar w depozyt. Na początku współpracy muszą wpłacić w związku z tym kaucję zwrotną, w wysokości 15 tys. zł, podpisują też weksel in blanco. Zarabiają na prowizji od sprzedaży.
Ale marka otwiera nie tylko tradycyjne sklepy, działające cały rok. Możliwe jest też uruchomienie placówki sezonowej. W ubiegłym roku działało takich 20, głównie w miejscowościach nadmorskich.
– Pierwsze sklepy otwierają się już w kwietniu. Większość punktów sezonowych funkcjonuje do końca wakacji. Wybrane działają jeszcze we wrześniu – wyjaśnia Ewa Matuszak.
Do uruchomienia sezonowej placówki potrzebny jest lokal, namiot lub pawilon o powierzchni około 50-70 m2. Franczyzobiorca przygotowuje lokal na własny koszt, a Coccodrillo służy pomocą przy uruchomieniu sklepu, zapewnia wyposażenie w meble, sprzęt informatyczny, przygotowuje oprawę reklamową i marketingową. Licencjobiorca – podobnie jak w tradycyjnym sklepie – dostaje towar w depozyt. Niesprzedany asortyment wraca po sezonie do centrali firmy.
– W kilku przypadkach właścicielami punktów nadmorskich są franczyzobiorcy, którzy prowadzą też całoroczne sklepy naszej marki. Jednak zdecydowana większość osób, otwierających placówki sezonowe zainteresowana jest tylko współpracą w okresie wiosenno-letnim. I powraca do współpracy z nami także w kolejnych latach – dodaje Ewa Matuszak.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Konferencja liderów franczyzy, nowe otwarcie w So Coffee i Carrefour, finansowe podsumowania w CDRL oraz Sfinksie. Przegląd tygodnia 27 maja-3 czerwca.
Wręczenie dyplomów absolwentom studiów Zarządzania Franczyzą, zagraniczne sukcesy, podsumowania i plany franczyzodawców. Przegląd tygodnia 16-22 stycznia.
Lody Bonano świętują 20-lecie na rynku, Grupa PSB modernizuje zarząd, a Coccodrillo podsumowuje sprzedaż. Przegląd tygodnia 14-20 listopada.
Coccodrillo chwali się rosnącymi przychodami, The White Bear Coffee otwiera nowe kawiarnie. Przegląd tygodnia 2-9 lipca.
Planujesz otworzyć własną firmę ale nie masz pomysłu na biznes? Kup lutowy numer "Własny Biznes FRANCHISING" i sprawdź, w który biznes najbardziej opłaca się zainwestować.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Rozważasz otwarcie firmy? Najpierw zainwestuj w subskrypcję magazynu "Własny Biznes FRANCHISING" i sprawdź, jaki biznes się opłaca! Tego nie przeczytasz w internecie!
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Franczyzobiorczyni Tax Safe z Krakowa dba o work-life balance, ale klientów cały czas jej przybywa. Jak sobie radzi?
La Mancha szuka partnerów szczególnie w Białymstoku i Szczecinie. Dlaczego to dobry moment na nawiązanie współpracy?
POPULARNE NA FORUM
Dzień dziecka - prezenty
u nas tak samo ;)
5 -10- 15 wypowiedziała wszystkie umowy
Witam chodzi mi o sklepy 51015 ponieważ chciałam otworzyć ten sklep u siebie w mieście i pan z którym rozmawiałam nic nie wspominał o kłopotach a dowiadywalam się we...
Centra handlowe na celowniku
Sklepy online teraz przezywają prawdziwy rozkwit.
Pieluszki typu pampers
Mam dostęp do pieluszek dada w ilościach tir. Wszystko legalnie bo na rynkach wschodnich są juz podróbki. Zapraszam do współpracy :)
Dzień dziecka - prezenty
U nas na dzień dziecka są tylko słodycze i to tak w niewielkiej ilości. Dzieci jakoś nie mają wielkich oczekiwań w kwestii prezentów na ten dzień.
Wydawanie książek dla dzieci – bajeczny interes
Wszyscy piszą, że wchodzą ale zero konkretów. Można więcej szczegółowych informacji poznać.
Obrót w sklepie z odzieżą dziecięcą
możesz popytać także inne osoby które prowadzą taki sklep
Sklep z zabawkami - czy warto prowadzić?
to spamowanie typu "będą potrzebne Ci regały, koleżanka szukała i znalazła" ... ludzie, nie stać Was na uczciwą reklamę tylko tworzycie takie bzdurne historie? Jak dla...