Licencja z kompozytu
DeskaMarzeń.pl to firma zajmująca się sprzedażą i montażem produktów kompozytowych: desek tarasowych i elewacyjnych, drewnianych płotów, gotowych systemów ogrodzeniowych. Marka ma obecnie osiem oddziałów franczyzowych, a do końca roku chce uruchomić kolejne siedem. Licencjobiorców szuka w miastach, liczących przynajmniej 50 tys. mieszkańców. Co ważne, decydując się na współpracę z konceptem nie trzeba inwestować w biuro.
– Działamy na zasadzie dojazdu do klienta. Sprzedaż odbywa się u niego, w miejscu gdzie będą wykorzystane nasze produkty – tłumaczy Michał Grabiński, prezes zarządu DeskaMarzeń.pl.
Franczyzobiorca zarabia na sprzedaży i montażu produktów. Musi więc mieć do dyspozycji fachowców, którzy się tym montażem zajmą.
– Licencjobiorcy zatrudniają takich pracowników, a my ich szkolimy – wyjaśnia Michał Grabiński.
Opłata za przystąpienie do sieci wynosi 10 tys. zł. I – jak zapewnia franczyzodawca – to cała inwestycja. Nie ma też miesięcznych opłat franczyzowych. Oprócz szkoleń z zakresu znajomości asortymentu i montażu licencjodawca gwarantuje reklamę sieci w portalach internetowych, inne materiały reklamowe, wsparcie w obsłudze klienta, wyłączność terytorialną na określonym obszarze.
Franczyzobiorcy DeskaMarzeń.pl obsługują nie tylko klientów indywidualnych. Atrakcyjne są zwłaszcza duże zlecenia, np. przy inwestycjach deweloperskich.
– W tej chwili realizujemy zlecenie dla dewelopera budującego kilkadziesiąt nowych bloków – podaje przykład Michał Grabiński. – Taki duży klient zapewnia oczywiście odpowiednio wysokie przychody.
Choć trzeba pamiętać, że ten biznes jest uzależniony od pogody i zimą nadchodzi martwy sezon.
– Owszem, mamy w roku jakieś trzy miesiące przestoju – przyznaje prezes DeskaMarzeń.pl. – Ale w pozostałym okresie obroty są naprawdę wysokie. Oczywiście wszystko zależy od tego, jak poważnie podchodzi się do swojej pracy, ale mamy franczyzobiorców, którzy obsługują nawet kilkuset klientów miesięcznie.
Rynek budowlany w Polsce ciągle rośnie. W pierwszym kwartale tego roku oddano do użytku o 5,8 proc. mieszkań więcej, niż w tym samym okresie roku ubiegłego. A dobra koniunktura w budownictwie to też dobra koniunktura dla branży wykończeniowej.
– Ciągle powstają nowe produkty kompozytowe, zastępujące produkty drewniane. Są wygodne w użytkowaniu, nie musimy co roku ich szlifować i malować, przez co stają się coraz bardziej popularne – podkreśla Michał Grabiński.

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Rozwijająca sieć marketów Mrówka Grupa PSB rośnie szybciej niż cały rynek. Na jakich zasadach można do niej dołączyć?
– Jesteśmy marką globalną, mamy partnerów w wielu krajach świata, ale nieustannie rozwijamy swoją sieć – mówi Jacek Kozłowski, właściciel marki Komandor.
– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
Ubiegły rok przyniósł znaczący przełom dla sieci sklepów Komfort, uznanej marki w branży wykończenia wnętrz w Polsce.
Markety z branży dom i ogród korzystają na koniunkturze na rynku budowlanym. Sprawdzona licencja na biznes to prostsze wejście w tę i inne branże, o czym przekonasz się na Targach Franczyza, które 24-26 października odbędą się w PKiN w Warszawie.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Emotka – sieć edukacyjna oferująca zajęcia dla dzieci – rozwija się w modelu franczyzowym i poszukuje nowych partnerów. Firma specjalizuje się w programach uczących dzieci radzenia sobie z emocjami i budowania relacji społecznych.
Agencja Wirtualna to koncept franczyzowy, który pozwala rozpocząć własną działalność w marketingu internetowym bez doświadczenia i dużych inwestycji.
Marka Quiosque do końca tego roku otworzy 20 nowych salonów. Jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać się franczyzobiorcą marki?
Najlepsze rozwiązania rodzą się z potrzeby. Nie inaczej było w przypadku robota Fidi. Polskie rozwiązanie ma szansę podbić międzynarodowy rynek medyczny.
Plenti oferuje dostęp do innowacji za ułamek ich ceny. Ma też propozycje dla franczyzobiorców.
POPULARNE NA FORUM
Ubrania robocze
Zazwyczaj za odzież roboczą odpowiada firma, która zatrudnia pracowników. Pracodawca może jednak poprosić osobę zatrudnioną o pokrycie kosztów zakupu odzieży lub...
Ubrania robocze
Na jakich stanowiskach wymagane jest kupienie pracownikowi odziezy roboczej? Czy jest to obowiązek pracodawcy ?
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?
Trudno powiedzieć, która opcja będzie najlepsza. Teraz wiele opcji, a deweloperzy są najbardziej ukierunkowane na nabywców.
Ekologiczne zyski
Potwierdzam, fotowoltaika to przyszłość, sam z niej korzystam i już po paru miesiącach widzę oszczędności energetyczne.
Biznes na wsi
Agroturystyka to świetny pomysł, ale trzeba mieć warunki.
Ogród
Skąd kupowaliście artykuły do ogrodu? Widziałam, że na Dajar.pl jest interesujący wybór
Skład opałowo-węglowy
Jeżeli chodzi o węgiel najlepiej wybrać sprawdzony skład węgla w którym można kupić węgiel najwyższej jakości a nie węgiel z którym są problemy i my również je...
Jaki sklep meblowy?
Jak chcesz mieć meble na lata, to nie kupuj w Jysk czy innych marketach. Wybieraj tylko sprawdzone marki.