Kartki z licencją na biznes
Card Group to największa szwedzka eksportowa firma franczyzowa, istniejąca od 1997 roku. Zajmuje się dystrybucją okolicznościowych kartek z życzeniami, naklejek, opakowań na prezenty, upominków, dekoracji i zastaw na przyjęcia.
– Obecnie Card Group ma masterfranczyzobiorców w 45 krajach – podkreśla Grażyna Tatar z biura radcy handlowego ambasady Szwecji, koordynującego rekrutację na stanowisko masterfranczyzobiorcy Card Group w Polsce. – Produkty są sprzedawane w sklepach detalicznych na całym świecie, w tym w supermarketach, księgarniach, sklepach całodobowych, sklepach z zabawkami, z artykułami do dekoracji wnętrz itp. Sklepy płacą tylko za towar, który sprzedadzą, nie muszą magazynować produktów, zatowarowują się w miarę potrzeb.
Marka jest już znana na polskim rynku. Rok temu Card Group wprowadziła franczyzę w kilku województwach w Polsce, m in w wielkopolskim, śląskim i małopolskim. Pozostałą do zagospodarowania część kraju firma podzieliła na dwa regiony: Polskę południową (w tym Warszawa-Południe) oraz północną (w tym Warszawa-Północ). W tych regionach Card Group obecnie poszukuje masterfranczyzobiorców. Podpisując umowę masterfranczyzobiorca dostanie pełną wyłączność na działalność na swoim obszarze. Na tym terenie musi zbudować sieć sprzedaży, nawiązując kontakty ze sklepami, supermarketami i innymi punktami handlowymi. Będzie też pełnić funkcję głównego dostawcy pełnego asortymentu do tychże sklepów. Poza tym musi zbudować zespól handlowców, liczący ok. 10 osób, który będzie wspomagał go w pracy.
Od kandydatów na masterfranczyzobiorców Card Group oczekuje doświadczenia w sprzedaży i prowadzeniu działalności gospodarczej. Konieczna jest też znajomość języka angielskiego. Niezbędny na start budżet to od 40 do 60 tys. euro.
– Franczyzodawca zapewnia wybranym partnerom kompletny system biznesowy, ze szkoleniami (w tym wstępnym szkoleniem w Szwecji) i wsparciem na każdym etapie działalności – podkreśla Grażyna Tatar. – Franczyzobiorca ma dedykowanego opiekuna, do którego może się zwracać na bieżąco w razie jakichkolwiek problemów.
Card Group zaopatruje stoiska w materiały sprzedażowe, pokrywając koszt transportu towaru, za który masterfranczyzobiorca musi zapłacić do 30 dni od momentu dostarczenia do sklepu. Partnerzy Card Group zarabiają na prowizji od sprzedaży. Nie muszą uiszczać do firmy żadnych opłat miesięcznych. Dodatkowym wydatkiem z ich strony jest natomiast dzierżawa stanowisk sprzedaży, czyli ekspozytorów na produkty.

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Sieć oferuje już cztery modele współpracy. Najnowszy z nich stawia na mniejsze lokale, niższe koszty inwestycji oraz minimalistyczny wystrój.
Żabka nie zwalnia i już ma 10 tys. franczyzobiorców. Okrągłą liczbę zamyka franczyzobiorczyni z Gliwic.
Bogusława i Paweł Bigos z marką Intermarché są związani od 15 lat. W ostatnim konkursie Top Franczyzobiorca zostali zwycięzcami w kategorii „Najszybszy wzrost w sieci”.
– Zaczynaliśmy od kilku małych sklepów w okolicach Tarnogrodu – mówią Jan i Patryk Łebko, ojciec i syn, którzy wspólnie prowadzą rodzinny biznes w modelu Powered by Kramp.
Powołano nową Radę Franczyzobiorców Żabki na kolejną kadencję. Rada wyłaniana jest co dwa lata i pełni kluczową rolę we współpracy przedsiębiorców z centralą.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
Xtreme Fitness Gyms otwiera kolejne kluby, ale to nie liczby przyciągają uwagę. Co sprawia, że franczyzobiorcy zostają na dłużej i rozwijają się razem z siecią?
Rafał Jaźwiński od trzech lat prowadzi placówkę franczyzową pod marką Northgate Logistics. Specyfika biznesu pozwala obsługiwać klientów na całym świecie.
Platforma Tribeware to inteligentny pośrednik między menedżerem a pracownikami. Wskazuje im drogę do przyjętych celów, nagradza za wykonane zadania i wylicza, co udało się dzięki nim zyskać.
– Bycie lekarzem nauczyło mnie kilku rzeczy. Przede wszystkim życiowej pokory, która powinna nam towarzyszyć również wtedy, gdy realizujemy duże biznesowe projekty – mówi Radosław Wiśniewski, twórca odzieżowej grupy Redan, z wykształcenia lekarz.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Odido w nowym wydaniu: Odido Elevator
Witam. ja w tym roku podpisałem umowę na 5 punktów 2 mam już zrealizowane niestety pozostałe trzy jeszcze nie, niewiem kiedy to nastapi bo pojawia się coraz więcej...
Carrefour Express - supermarket na licencji
Dzień dobry. Szukam chętnych prowadzących sklepy Carrefour do podjęcia współpracy w zakresie umieszczenia na terenie sklepu małego automatu paczkowego. Może być w...
sklepy spożywcze
Pozycjonowanie lokalne to kluczowa strategia dla firm pragnących zwiększyć swoją widoczność wśród lokalnej społeczności. Proces ten skupia się na optymalizacji...
Franczyzodawca otwarty na osoby z niepełnosprawnościami
Jestem osobą niepełnosprawną ostatnio umiarkowanym czy jest szansa żebym mogła wejść we franczyznę i jako osoba niepełnosprawna
Franczyza Odido w nowym wydaniu: Odido Elevator
Witam, Czy ktoś może zdecydował się na współpracę z zOdido w ramach Odido Elevator i może podzielić się doświadczeniami? Chodzi o twardszą franczyzę / wyposażenie...
Nagrodzeni franczyzobiorcy
Należałoby zostawić sobie te nagrodę na spłatę powstających lawinowo długów franczyzobiorców, którzy przez kanibalizacje lokalizacji padają po kilku miesiącach....
sklepy spożywcze
Polecam Franczyzę sklepów Cortez szybko rozwijająca się marka.
Jubileuszowy sklep
Pani Julito proszę uciekać z sieci póki jeszcze dług nie urósł do niebotycznych rozmiarów