Kawiarnia z oryginalnym menu
Lafaye to rodzinna marka, prowadząca sieć wysp kawowych, w których można napić się kawy, ale też ją kupić (ziarnistą lub mieloną oraz kapsułki typu nesspresso). Kawy pochodzą z własnej palarni. Koncept ma obecnie dwa punkty własne oraz trzy wyspy franczyzowe. W połowie marca rusza kolejny coffee point, w Poznaniu. W najbliższych planach jest również otwarcie we Wrocławiu.
Oprócz kaw, stoiska mają też w ofercie: herbaty z Rwandy, akcesoria kawowe tj. ekspresy na kapsułki, spieniacze do mleka, kubki termiczne. Franczyzobiorcy mogą również sprzedawać przekąski z lokalnych cukierni lub piekarni np.: muffinki, ciasta, sałatki, kanapki, napoje zimne.
Z konopią i suplementami
Asortyment marki Lafaye systematycznie rośnie.
– Wprowadziliśmy do oferty cannabi coffee, czyli kawę z dodatkiem konopi siewnych, mieloną oraz w kapsułkach typu nespresso – mówi Robert Kubrak, współwłaściciel marki Lafaye. – Konopie zawierają wiele witamin i mikroelementów, a ponadto cenne kanabinoidy, w tym CBD, o działaniu prozdrowotnym. Powszechnie stosuje się je w terapiach antynowotworowych, u osób chorych na padaczkę, stwardnienie rozsiane, cierpiących na depresję, bezsenność czy po chemioterapii.
Poza kawą z konopią Lafaye ma w ofercie także cannabi tea. Herbatę z konopi można kupić w postaci suszu w puszkach lub w formie kapsułek.
– Na wiosnę planujemy wprowadzenie do sprzedaży cannabi ice tea, czyli mrożonej herbaty z konopi, z różnymi dodatkami: cytryną, miętą, miodem – zapowiada Robert Kubrak.
To nie wszystkie nowości. Po wielomiesięcznych badaniach i testach Lafaye przygotowało także kawy w kapsułkach z suplementami dla sportowców.
– Dodawane przez nas suplementy, jak AAKG, kreatyna czy l-karnityna m.in. wpływają na zwiększenie wydajności, przyspieszenie rozbudowy mięśni, wspomagają też ich regenerację – wyjaśnia franczyzodawca Lafaye. – Te kawy występują w wersjach smakowych, jest też kawa pure, o bardzo wysokiej zawartości kofeiny. Produkty są przeznaczone dla klubów sportowych, klubów fitness, siłowni. Franczyzobiorcy na swoim terenie mogą zająć się ich bezpośrednią sprzedażą w tego typu miejscach.
Kawa we franczyzie
Sieć coffee pointów Lafaye rozwija się w galeriach handlowych, choć nie jest to jedyna możliwość lokalizacji.
– Jesteśmy otwarci na pomysły i propozycje franczyzobiorców co do wyboru ciekawych miejsc na nasze wyspy – podkreśla Robert Kubrak. – Doświadczenie pokazuje, że nasz koncept sprawdzi się najlepiej w dużych miastach, nawet powyżej 200 tys. mieszkańców, ewentualnie takich, gdzie jest dużo studentów.
Licencjodawca dostarcza i montuje gotowe do pracy stoisko, którego cena zaczyna się od 44 tys. zł. Przy wyspie jest też kilka stolików dla klientów. Franczyzobiorcy oraz ich pracownicy przechodzą szkolenia, m.in.: z zakresu parzenia kawy, znajomości produktów, standardów obsługi klienta.
Nie ma opłaty za przystąpienie do sieci. Miesięczna opłata franczyzowa wynosi 500 zł.
WIZYTÓWKA MARKI LAFAYE
Koncept wysp kawowych, z kawą z własnej palarni.
LAFAYE W 2019 ROKU
- punkty własne 2
- punkty franczyzowe 3
- kwota inwestycji od 44 tys. zł

ZOBACZ W KATALOGU



















































































PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Cukrem i Solą otworzyło kolejny punkt franczyzowy, w planach ma też nową lokalizację własną.
KawoWiniarnia to nowy koncept restauracyjny, który wyróżnia się bogatą kartą kaw i wina. Chce rozwijać się poprzez franczyzę.
Kuchnia azjatycka jest w Polsce coraz bardziej popularna. Zauważyli to też franczyzodawcy, którzy proponują licencją na sushi bar czy restaurację z bogatszym menu.
Segment fast food ma mocną reprezentację we franczyzie. I wciąż przybywa nowych konceptów.
Poszukujemy partnerów do otwarcia pierwszego flagowego sklepu w topowej lokalizacji, który zostanie poszerzony o franczyzę obejmującą wiele jednostek.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
Xtreme Fitness Gyms otwiera kolejne kluby, ale to nie liczby przyciągają uwagę. Co sprawia, że franczyzobiorcy zostają na dłużej i rozwijają się razem z siecią?
Rafał Jaźwiński od trzech lat prowadzi placówkę franczyzową pod marką Northgate Logistics. Specyfika biznesu pozwala obsługiwać klientów na całym świecie.
Platforma Tribeware to inteligentny pośrednik między menedżerem a pracownikami. Wskazuje im drogę do przyjętych celów, nagradza za wykonane zadania i wylicza, co udało się dzięki nim zyskać.
W tym roku do sieci Beza Krówka dołączyło kilkanaście nowych punktów franczyzowych. W sumie jest ich już ponad setka.
POPULARNE NA FORUM
Biznes, który bije rekordy
Niestety jako osoba która ma bezpośrednie doświadczenie z ta franczyza, nie moge polecic wspolpracy z nimi. Te artykuly maja na celu tylko nabijanie kolejnych klientow.
Biesiadowo
Tak patrzę i biesiadowo pisze że ma 119 lokali. Ale na ich stronie nie ma nawet 50
Kawiarnie Cafe Nescafe
Nie chciałabym tej franczyzy
McDonalds opinie o franczyzie
Ja bym pomyślała o tej franczyzie
Doświadczenia z Bafra Kebab
Witam wszystkich, zastanawiam się nad otwarciem punktu Bafry Kebab. Czytając komentarze w internecie mam mieszane odczucia. Czy ktoś się tym interesował? Otworzył? Jakie...
Własny, mobilny punkt gastronomiczny lody, gofry, granita - sprzedaż
Dzień dobry, Noszę się z zamiarem sprzedaży przyczepy (cesja leasingu) po franczyzie znanej jako Lodolandia. Jeśli jest ktoś zainteresowany to zachęcam do...
Sushi we franczyzie - przegląd sprawdzonych pomysłów na bines
Pytanie do Redakcji: Dlaczego na pasku reklamowym pojawiają się reklamy franczyzodawców którzy działają na granicy prawa, zawierają w umowach klauzule abuzywne, są...
Ile kosztuje McDonald's?
Ciekawe że budujesz restauracje za własne pieniądze ale zostaję własnością centrali