Jak PZU radzi sobie z epidemią?
Franczyzodawca PZU w dobie epidemii koronawirusa, skupił się na zapewnieniu swoim partnerom alternatywnych możliwości pracy.
– Wprowadziliśmy możliwość zdalnego zawierania ubezpieczeń, zarówno z klientami biznesowymi, jak i z klientami indywidualnymi. Ogromnym wsparciem są wdrożone już wcześniej narzędzia Feniks, mojePZU, jak i wprowadzone awaryjnie procesy zdalne, które pozwalają naszym agentom na utrzymanie kontaktu z klientami, zarówno w zakresie wznowień, jak i odpowiedzi na nowe potrzeby ubezpieczeniowe klientów – mówi Jakub Gorayski, kierownik zespołu zarządzania siecią placówek agencyjnych PZU.
W otwartych biurach wstawiono ochronne szyby pleksi, płyny dezynfekujące, maseczki i rękawiczki jednorazowe.
– Przygotowaliśmy też zestaw rozwiązań, które pomogą w stabilizacji dochodów oraz zwiększenia bezpieczeństwa biznesowego naszych partnerów. Modyfikujemy programy motywacyjne i premiowe, które uwzględniają obecną sytuację. Wprowadzamy również specjalną akcję aktywnościową, dzięki której będzie można zdobyć dofinansowanie nawet do kilku tysięcy złotych miesięcznie, co w obecnej sytuacji będzie realnym wsparciem dla naszej sieci sprzedaży – dodaje Jakub Gorayski.
Współpraca z PZU
Jak zaznacza franczyzodawca, kandydat na agenta ubezpieczeniowego powinien mieć wykształcenie przynajmniej średnie i legitymować się zaświadczeniem o niekaralności. Istotną kwestią jest również doświadczenie w prowadzeniu firmy, a najlepiej w sprzedaży produktów ubezpieczeniowych. W chwili otwarcia biura, franczyzobiorca musi być przygotowany także na zatrudnienie minimum jednego pracownika.
Oczywiście, wymagane jest również posiadanie zaplecza finansowego, które umożliwi otwarcie placówki. Franczyzodawca nie podaje konkretnej kwoty, ponieważ ta zależy od wynajmowanego lokalu i tego jak dużego remontu on wymaga oraz zakupu sprzętu IT. Jakub Gorayski zaznacza, że PZU nie pobiera opłat licencyjnych.
– Każdy agent PZU ma możliwość otwarcia i prowadzenia własnego biura pod szyldem PZU. Wystarczy mieć własny lub wynajęty lokal. Kolejnym etapem jest jego przygotowanie zgodnie z naszymi standardami: białe ściany, podłoga w stonowanych kolorach, nawierzchnia w dobrym stanie, jasne oświetlenie. W sytuacji gdy lokal nie wymaga remontu, agent nie ponosi na starcie żadnych dodatkowych kosztów – mówi Jakub Gorayski.
Franczyzodawca szuka partnerów zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach.
– Chcemy być dostępni dla naszych klientów wszędzie tam, gdzie jest to uzasadnione biznesowo i lokalizacyjnie – dodaje Jakub Gorayski.
Agenci PZU samodzielnie poszukują lokalu, ale mogą liczyć na wsparcie franczyzodawcy w tym zakresie, zarówno kierownika sprzedaży jak i lokalnego koordynatora.
– Powierzchnia lokalu uzależniona jest od standardu otwieranego biura i potencjału miejsca. Akceptujemy lokale od 15 m2 – tłumaczy Jakub Gorayski.
A co oferuje franczyzodawca partnerom w ramach pakietu?
– Pomoc i wsparcie merytoryczne, od przygotowania projektu aranżacji wnętrza biura oraz wizualizacji zewnętrznej, przez szkolenia z zakresu standardów obsługi klienta i specyfiki pracy w biurze, po oznakowanie zewnętrzne i wyposażenie w nowoczesny zestaw mebli, które przekazujemy agentowi na własność. Ponadto dostęp do bezpłatnych materiałów marketingowych i reklamowych oraz wsparcie obecności w Internecie – mówi Jakub Gorayski.
Sieć PZU obecnie liczy 1524 placówek franczyzowych.
WIZYTÓWKA PZU
PZU to jedna z największych instytucji finansowych w Polsce.
- 1524 placówek franczyzowych;
- powierzchnia lokalu wynosi od 15 m2;
ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Alior Bank rozszerza ofertę wsparcia dla franczyzobiorców. W ramach dwóch uzupełniających się programów mogą łącznie otrzymać do 100 tys. zł brutto.
Emilia Piesik weszła we franczyzowy biznes razem z mamą. Dziś sama ma dzieci i wciąż chwali sobie współpracę z franczyzodawcą.
Małgorzata Rodziewicz od 10 lat jest partnerem Santander Bank Polska. Jak ocenia współpracę z bankiem?
Joanna Ewert długo poznawała od podszewki Santander Bank Polska, aż wreszcie postanowiła zostać jego franczyzobiorczynią. Podczas zeszłorocznych Targów Franczyza została laureatką konkursu TOP Franczyzobiorca, w kategorii „Mistrz sociali”.
Franczyza Alior Banku liczy już 15 lat. Marta Radziwiłko, jedna z pierwszych franczyzobiorczyń marki, mówi, że nigdy się nie zawiodła i ciągle się rozwija.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Rozważasz otwarcie firmy? Najpierw zainwestuj w subskrypcję magazynu "Własny Biznes FRANCHISING" i sprawdź, jaki biznes się opłaca! Tego nie przeczytasz w internecie!
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Franczyzobiorczyni Tax Safe z Krakowa dba o work-life balance, ale klientów cały czas jej przybywa. Jak sobie radzi?
La Mancha szuka partnerów szczególnie w Białymstoku i Szczecinie. Dlaczego to dobry moment na nawiązanie współpracy?
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.