Nastawieni na rozwój
Edukacja to jedna z branż, którą mocno wstrząsnęła epidemia koronawirusa. Z dnia na dzień zamknęły się nie tylko przedszkola i szkoły, ale też placówki prowadzące zajęcia pozalekcyjne. Aby utrzymać klientów i walczyć o przetrwanie biznesu, trzeba było błyskawicznie przestawić się na działalność on-line. Tak właśnie zrobiła marka Brainy, jak się wydaje z sukcesem.
Marka Brain Child Learning powstała w Malezji w 2005 roku. Dziś ma ponad 700 oddziałów w kilkunastu krajach. Prowadzą one pozaszkolne zajęcia dla dzieci w wieku od 7 do 15 lat. Warsztaty służą zwiększeniu potencjału umysłowego oraz ogólnych umiejętności dzieci i bazują na zdobyczach naukowych z dziedziny medycyny i psychologii.
– Nasze zajęcia rozwijają inteligencję matematyczno-logiczną, emocjonalną, społeczną, budują odporność psychiczną, zapewniają trening mózgu i wzmocnienie zmysłów. Czerpiemy z praktyki mindfulness, rozwijającej koncentrację, skupienie i uważność – wyjaśnia Cezary Wosiński, masterfranczyzodawca Brainy na Polskę.
Wsparcie w kryzysie
Wraz z zamknięciem stacjonarnych placówek, kursy przeniosły się do sieci. Brainy postawiło jednak nie tylko na utrzymanie dotychczasowych klientów. Przygotowało także pakiet darmowych zajęć na platformie e-learningowej, które mają przyciągnąć nowych kursantów.
– Są tam m.in. zajęcia prowadzone przez nasze trenerki czy tzw. czasoumilacze, czyli zadania, propozycje różnych aktywności, wykorzystujące techniki i metody Brainy (te ostatnie są też w ofercie dla naszych stałych klientów) – wylicza Cezary Wosiński. – Jesteśmy również stale obecni w mediach społecznościowych, stawiamy na mocną komunikację marki. To przynosi efekty. Np. w naszym poznańskim oddziale liczba osób korzystających z zajęć darmowych pozwala mieć nadzieję na podwojenie liczby klientów w przyszłości.
Z tych wszystkich możliwości korzystać mogą także franczyzobiorcy marki. Oprócz tego, ze względu na pandemię licencjodawca zrezygnował z pobierania opłat franczyzowych. Podjął też decyzję o wydłużeniu trwania umów z franczyzobiorcami o czas, na jaki zostały wprowadzone obostrzenia związane z koronawirusem.
– Dajemy wsparcie merytoryczne wszystkim franczyzobiorcom, m.in. w czasie webinarów czy e-konferencji. Bezustannie i bezpłatnie przekazujemy im pakiet informacji dotyczący działań marketingowych. Mogą też korzystać z powstałej dla nich i w pełni im dedykowanej tzw. strefy partnera, na której znajdują się podpowiedzi i odpowiedzi na pytania dotyczące sposobów radzenia sobie w czasie pandemii – dodaje Cezary Wosiński.
Nie rezygnują z otwarć
Koronawirus skomplikował, ale nie przekreślił planów rozwoju marki.
– Nasz nowy franczyzobiorca w Koszalinie miał zaplanowane otwarcie w połowie marca, dokładnie wtedy gdy zamknięto placówki oświatowe – mówi Cezary Wosiński. – Zdecydował, że mimo wszystko rusza, przenosząc działania do sieci. Klienci, których bazę miał już przygotowaną zostali z nim i teraz biorą udział w zajęciach on-line. Są już zaplanowane otwarcia kolejnych placówek. Prowadzimy też rozmowy z następnymi kandydatami na franczyzobiorców Brainy.
Współpracę z Brainy można nawiązać na kilka sposobów. Pierwszy to prowadzenie kursów, jako zajęć dodatkowych. Inna propozycja to otwarcie Akademii Brainy, czyli przedszkola, które będzie się opierać na metodyce Brainy. Można też łączyć obie te formy i prowadzić przedszkole, a po południu organizować w salach zajęcia dodatkowe. Jest także możliwość dołączenia zajęć z pakietu Brainy do oferty już działającej placówki edukacyjnej.
– My właśnie tak zaczynaliśmy – opowiada Cezary Wosiński. – Prowadziliśmy szkołę niepubliczną i włączyliśmy do naszych zajęć warsztaty Brainy. A potem zostaliśmy masterfranczyzodawcą marki.
Licencjodawca preferuje otwieranie stacjonarnych placówek. Potrzebny jest lokal o powierzchni średnio 80 m2. Przewidywana minimalna suma inwestycji to 69 tys. zł netto. W tej kwocie mieści się opłata wstępna oraz wyposażenie. Franczyzodawca pomaga m.in. w wyborze lokalizacji, rekrutacji pracowników, gwarantuje szkolenia, koordynuje działania marketingowe.
WIZYTÓWKA MARKI BRAINY
Firma edukacyjna prowadząca pozaszkolne zajęcia z dziećmi.
- 26 placówek franczyzowych
- minimalna kwota inwestycji 69 tys. zł
- opłata franczyzowa 24 proc. od obrotu
ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Nie trzeba mieć wykształcenia pedagogicznego, żeby móc prowadzić biznes edukacyjny. Licencję na biznes w tej branży znajdziemy na Targach Franczyza, które odbędą się już 24-26 października.
Marek Karwański, masterfranczyzobiorca szkoły muzycznej Yamaha, 30 lat temu jako pierwszy otworzył w Polsce placówkę pod tym szyldem.
Zanim Szymon Fenikowski zdecydował się na współpracę z Edukido, dzwonił do innych partnerów z pytaniem, jak im idzie. Co odpowiadali?
Szkole La Mancha przybywa partnerów i klientów. Co przyciąga Polaków do nauki hiszpańskiego?
Edu3Dkacja pokazuje dzieciom, jak korzystać z nowych technologii. Czy na prowadzeniu takich zajęć można zarobić?
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Rozważasz otwarcie firmy? Najpierw zainwestuj w subskrypcję magazynu "Własny Biznes FRANCHISING" i sprawdź, jaki biznes się opłaca! Tego nie przeczytasz w internecie!
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Jeśli marzysz o własnym biznesie, szukasz inspiracji lub chcesz dowiedzieć się więcej o franczyzie – teraz jest idealny moment, by działać!
Marka New York Pizza Department podpisała umowę z masterfranczyzobiorcą w Egipcie. Na przyszły rok zapowiada pierwsze otwarcia na egipskim rynku.
POPULARNE NA FORUM
Żłobek
Hej! Chciałabym otworzyć żłobek- macie doświadczenia z jakąś franczyzą? Może jest tutaj jakis właściciel, który zechciałby ze mną porozmawiać nt. opłacalności...
Praca licencjacja - franczyza McDonald's
Piszę pracę licencjacką na temat franczyzy jako formy prowadzenia działalności gospodarczej na przykładzie McDonald 's. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety...
Akademia Bystrzaka
Podłączam się do pytania.
Akademia Bystrzaka
Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?
Wirtualna Asystentka?
Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...
Wirtualna Asystentka?
Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...
Czy warto zainwestować w szkołę językową?
Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...
Z korepetytora na dyrektora
Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...