Sklepowe rewolucje
Zwiększenie obrotów sklepu nawet o kilkanaście procent i dotarcie z ofertą do większej liczby klientów może zyskać pojedynczy sklep po wizycie zespołu ekspertów sieci w ramach akcji „Operacja Żabka”. Jej celem jest ulepszenie funkcjonowania placówki i wykorzystanie w pełni potencjału sprzedażowego poszczególnych sklepów oraz maksymalizacja ich zysków. Jest to projekt skierowany do wszystkich franczyzobiorców, którzy chcą dodatkowego wsparcia w biznesie, dalszego rozwoju kompetencji – swoich i pracowników, a także wzrostu poziomu sprzedaży.
– Biznes wymaga nowych pomysłów i nieszablonowych rozwiązań, dzięki którym możemy zboczyć z utartych ścieżek i dostrzec coś, co wcześniej było niewidoczne, a istotnie wzmocni sprzedaż. Bardzo pomocne w tym procesie są osoby z zewnątrz, niezaangażowane bezpośrednio w działalność, mogące spojrzeć na naszą działalność z innej perspektywy – mówi Sebastian Bielawski, dyrektor departamentu rozwoju i wsparcia franczyzobiorców w Żabka Polska.
Cztery etapy
W ramach „Operacji Żabka” działa zespół ekspertów złożony z certyfikowanych trenerów biznesowych oraz doświadczonych franczyzobiorców, którzy na co dzień z sukcesami prowadzą własne sklepy pod marką Żabka. Akcja składa się z czterech etapów: diagnostyki, czyli procedury związanej z rozpoznaniem, zdefiniowaniem i zinwentaryzowaniem wszystkich elementów związanych z funkcjonowaniem sklepów. To od diagnozy zależy kierunek podejmowanych dalej zmian. Przez kolejne dni prowadzone są konkretne działania i wdrożenie zaplanowanych rozwiązań. Wśród nich może pojawić się m.in. montaż nowych regałów i drzwi na zapleczu, reorganizacja biura i magazynu, optymalizacja ułożenia towarów i sprzętu w sklepie, kończąc na szkoleniach ze skutecznego zarządzaniu zespołem. Proces wieńczony jest akcją promocyjną dopasowaną do wdrożonych zmian.
– Wizyta zespołu „Operacji Żabka” była dla mnie czymś na kształt pozytywnej rewolucji. Jestem teraz bardziej uporządkowana i lepiej kontroluję formalności prowadzenia biznesu. Szczególnie znacząca była dla mnie reorganizacja przestrzeni biurowej i magazynowej, od tamtej pory wszystko jest idealnie ułożone, a sklep stał się bardziej przejrzysty. Wartościowe były również szkolenia z obszaru finansów, a dla pracowników z zakresu obsługi klientów – podkreśla Anna Graczyk, franczyzobiorczyni z Kamienia Pomorskiego.
Żabka wspiera franczyzobiorców także w trakcie prowadzenia biznesu. Każda osoba, która podejmuje współpracę z siecią, ma zagwarantowane 16 tys. zł przychodu podstawowego miesięcznie przez pierwszy rok działalności.
WIZYTÓWKA ŻABKI
Sieć sklepów convenience.
- Kwota inwestycji na start: 5 tys. zł
- Liczba sklepów franczyzowych: 6,8 tys.

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Grupa Żabka chwali się wynikami za 2024 rok. Zysk netto wzrósł o 66 proc., a sprzedaż do klienta końcowego o blisko 20 proc. Przybyło też ponad 1,1 tys. sklepów.
Jaki biznes ma szansę powodzenia w obecnych realiach rynkowych? Oto kilka pomysłów ze świata franczyzy.
Franczyzodawcy kilkudziesięciu konceptów czekają na Ciebie! 14 marca do godz. 16:00 na Targach Franczyza na PGE Narodowym dowiesz się, jak otworzyć biznes we franczyzie.
Poznaj kilkadziesiąt sprawdzonych pomysłów na biznes na Targach Franczyza 13-14 marca na PGE Narodowym! Śledź relację na żywo i znajdź inspirację dla siebie!
Zbudowanie biznesu od podstaw to duże wyzwanie, dlatego warto rozważyć sprawdzony model – franczyzę. Już 13-14 marca 2025 na PGE Narodowym w Warszawie odbędą się Targi Franczyza, podczas których poznasz gotowe pomysły na dochodowy biznes.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Emotka – sieć edukacyjna oferująca zajęcia dla dzieci – rozwija się w modelu franczyzowym i poszukuje nowych partnerów. Firma specjalizuje się w programach uczących dzieci radzenia sobie z emocjami i budowania relacji społecznych.
Najlepsze rozwiązania rodzą się z potrzeby. Nie inaczej było w przypadku robota Fidi. Polskie rozwiązanie ma szansę podbić międzynarodowy rynek medyczny.
Plenti oferuje dostęp do innowacji za ułamek ich ceny. Ma też propozycje dla franczyzobiorców.
Agencja Wirtualna to koncept franczyzowy, który pozwala rozpocząć własną działalność w marketingu internetowym bez doświadczenia i dużych inwestycji.
– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Odido w nowym wydaniu: Odido Elevator
Witam. ja w tym roku podpisałem umowę na 5 punktów 2 mam już zrealizowane niestety pozostałe trzy jeszcze nie, niewiem kiedy to nastapi bo pojawia się coraz więcej...
Carrefour Express - supermarket na licencji
Dzień dobry. Szukam chętnych prowadzących sklepy Carrefour do podjęcia współpracy w zakresie umieszczenia na terenie sklepu małego automatu paczkowego. Może być w...
sklepy spożywcze
Pozycjonowanie lokalne to kluczowa strategia dla firm pragnących zwiększyć swoją widoczność wśród lokalnej społeczności. Proces ten skupia się na optymalizacji...
Franczyzodawca otwarty na osoby z niepełnosprawnościami
Jestem osobą niepełnosprawną ostatnio umiarkowanym czy jest szansa żebym mogła wejść we franczyznę i jako osoba niepełnosprawna
Franczyza Odido w nowym wydaniu: Odido Elevator
Witam, Czy ktoś może zdecydował się na współpracę z zOdido w ramach Odido Elevator i może podzielić się doświadczeniami? Chodzi o twardszą franczyzę / wyposażenie...
Nagrodzeni franczyzobiorcy
Należałoby zostawić sobie te nagrodę na spłatę powstających lawinowo długów franczyzobiorców, którzy przez kanibalizacje lokalizacji padają po kilku miesiącach....
sklepy spożywcze
Polecam Franczyzę sklepów Cortez szybko rozwijająca się marka.
Jubileuszowy sklep
Pani Julito proszę uciekać z sieci póki jeszcze dług nie urósł do niebotycznych rozmiarów