Zarabiamy na wynajmie kwater
Branża wynajmu wakacyjnego została bardzo mocno dotknięta kryzysem spowodowanym przez COVID-19.
– Na pewno kryzys dotknął też naszą firmę. Jednak przeprowadziliśmy reorganizację biznesu i wdrożyliśmy kolejne projekty rozwojowe. A do czerwca otworzyliśmy pięć nowych rynków w naszym modelu franczyzowym – mówi Nino Dubretic, prezes i współzałożyciel Direct Booker. – Lubimy mówić, że kryzys wywołany pandemią COVID był dobrym okresem na pojawienie się nowych możliwości, a dla istniejących firm na optymalizację procesów pracy.
Nowoczesny wynajem
Firma Direct Booker to agencja wynajmu wakacyjnego. Powstała w Chorwacji 11 lat temu i zajęła się profesjonalną obsługą rynku krótkoterminowego najmu kwater prywatnych.
– Dziś jesteśmy w pierwszej dziesiątce najlepszych zarządców nieruchomości na świecie – podkreśla Nino Dubretic. – Zakres naszej działalności obejmuje pośrednictwo, rezerwacje i inne usługi związane z prywatnym najmem wakacyjnym. Podstawową ideą naszej firmy jest łączenie właścicieli nieruchomości i turystów, poprzez wystawianie i reklamowanie nieruchomości w profesjonalnych kanałach sprzedaży, w tym najpopularniejszych światowych serwisach rezerwacyjnych, jak Airbnb, Booking.com, Expedia, HomeToGo i wiele innych. Unikalny system biznesowy zapewnia właścicielom większą wydajność i wyższe obłożenie nieruchomości.
Właścicielom nieruchomości, którzy zdecydują się skorzystać z usług Direct Booker, firma oferuje kompleksową obsługę: konsultacje i marketing, śledzenie i aktualizowanie cen zgodnie ze stawkami obowiązującymi na rynku, obsługę komunikacji z gośćmi, pomoc w prezentacji i reklamie nieruchomości (zdjęcia i optymalizacja wyszukiwania) dla każdego z kanałów sprzedaży. Firma zarządza płatnościami, kontroluje karty kredytowe, reguluje kwestie podatkowe itp.
– Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, w oparciu o rozwiązania technologiczne, na których bazuje cała nasza działalność, opracowaliśmy oprogramowanie Booker Tools, które ułatwia pracę franczyzobiorcom - wyjaśnia Nino Dubretic. – Ten unikalny system informatyczny umożliwia pełną kontrolę nad zarządzanymi obiektami na wielu portalach rezerwacyjnych - od ceny, minimalnego limitu pobytu, opisu noclegu itp. Jednocześnie pozwala właścicielowi w łatwy sposób sprawdzić dostępność swoich lokali i kalendarz cenowy, za pomocą interfejsa właściciela domu. Nasza technologia automatyzuje wiele procesów pracy, w tym zarządzanie przychodami. Śledzimy trendy rynkowe z rocznym wyprzedzeniem.
Od Bałkanów po Peru
Obecnie Direct Booker działa w 13 krajach i ma w sumie 27 partnerów franczyzowych. Oprócz macierzystej Chorwacji, marka jest też obecna we Włoszech, w Grecji, Hiszpanii, Portugalii, Serbii, Słowenii, Czarnogórze, Serbii, Macedonii, Albanii, Peru. Na polskim rynku otworzyła oddział w Warszawie.
– Wierzymy, że Polska jest rynkiem z dużym potencjałem. Ma piękne turystyczne miejsca – podkreśla Nino Dubretic.
Direct Booker poszukuje lokalnych franczyzobiorców, którzy będą działać jak najbliżej klientów. Dlatego zakłada, że w danym kraju może mieć więcej niż jednego licencjobiorcę.
–- Nasze dotychczasowe doświadczenie pokazuje, że na początku najlepiej skoncentrować się na jednym mieście – radzi Nino Dubretic. - Jesteśmy natomiast otwarci na dalszy rozwój placówek franczyzowych i ekspansję na kolejne miasta i regiony.
Kandydat na franczyzobiorcę musi znać język angielski. Jeśli ma doświadczenie w wynajmie lub sprzedaży, będzie to dodatkowym atutem.
– Najlepiej, aby prowadzenie działalności pod naszym szyldem był jego głównym zajęciem, ponieważ trzeba na to poświecić dużo czasu – podkreśla prezes Direct Booker.
Franczyzobiorcy Direct Booker pozyskują oferty nieruchomości, publikują i zarządzają nimi, zgodnie z modelem działalności firmy. Zanim zaczną pracę, przechodzą obowiązkowe szkolenia, m.in. z obsługi systemu. Szkolenia mogą odbywać się stacjonarnie, w siedzibie firmy lub online. Licencjobiorcy mają też zapewnione stałe wsparcie techniczne, przez siedem dni w tygodniu.
Na starcie działalności franczyzobiorcy nie muszą otwierać biura.
– Sugerujemy ograniczenie kosztów do minimum, czyli po prostu pracę z domu – mówi Nino Dubretic. - Natomiast gdy franczyzobiorca zacznie powiększać portfel nieruchomości, radzimy otwarcie profesjonalnego biura.
Jednorazowa opłata za przystąpienie do sieci zaczyna się od 3 tys. euro (jest zależna od terytorium na jakim działa licencjobiorca). Od każdej wynajętej kwatery franczyzobiorca otrzymuje prowizję. Opłata franczyzowa jest naliczana corocznie, od dochodu brutto z rezerwacji.
WIZYTÓWKA DIRECT BOOKER
Zarządzanie nieruchomościami na wynajem krótkoterminowy.
- 27 franczyzobiorców
- 13 rynków na całym świecie
- opłata za przystąpienie do sieci od 3 tys. euro
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Franczyzodawca Travelplanet.pl zapewnia, że najlepsze salony sieci generują sprzedaż na poziomie 10 mln zł rocznie.
Paulina Młynarska mieszka na stałe w Grecji, prowadzi autorskie warsztaty „Miejsce Mocy”, na których łączy jogę ze zwiedzaniem. W tym roku rusza z nowym projektem – Villą Tatrą na Krecie, która już niedługo przywita pierwszych turystów.
Do sieci Wakacje.pl mogą przystąpić zarówno właściciele nowo otwieranych salonów, jak i agenci działający już pod innym szyldem.
Sytuację branży nieco poprawiły wakacje, ale mimo to nadal panuje w niej duża niepewność. Właściciele hoteli obawiają się ponownego zamknięcia.
Chętnych na glamping, czyli luksusowy kemping, nie brakuje. Wciąż niewiele osób decyduje się jednak otworzyć taką działalność.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Rozważasz otwarcie firmy? Najpierw zainwestuj w subskrypcję magazynu "Własny Biznes FRANCHISING" i sprawdź, jaki biznes się opłaca! Tego nie przeczytasz w internecie!
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Franczyzobiorczyni Tax Safe z Krakowa dba o work-life balance, ale klientów cały czas jej przybywa. Jak sobie radzi?
La Mancha szuka partnerów szczególnie w Białymstoku i Szczecinie. Dlaczego to dobry moment na nawiązanie współpracy?
POPULARNE NA FORUM
Wakacje.pl czy się opłaca
Zastanawiam się nad franczyzą z wakacji.pl Byłby to drugi punkt tej sieci w moim mieście (200 tys. mieszkańców), lokal zwykły (nie w galerii handlowej) ale przy kilku...
Własny ośrodek wypoczynkowy nad morzem :)
ej Forumowicze! Od paru lat z mężem zastanawialiśmy się nad zakupem bądź wybudowaniem własnego ośrodka wypoczynkowego nad morzem, nic wielkie taki mini pensjonat 20-30...
Czy warto zainwestować w pensjonat, apartamenty?
Pewnie, że tak. Własny apartament to bardzo fajna sprawa, gdyż o każdej porze roku pojechać sobie możemy do niego i odpocząć od codziennych obowiązków. Z drugiej...
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?
Wynająłem samochód na kilka dni za 360 zł przez internet. Na drugi dzień pojechałem po odbiór na drugi koniec miasta i dowiedziałem się, że rezerwacja została...
Kajaki, tratwy, namioty - podróżowanie
Możecie pochwalić się miejscami do których udajecie się na wypoczynek ?
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?
Witam, jestem kolejnym klientem oszukanym przez Global. Mechanizm juz opisany wczesniej przez innych na forum. Chetnie przystapie do pozwu zbiorowego lub zawiadomienia o...
Pensjonat - warto czy nie?
Największą rolę odgrywa miejsce. Jak jest miejsce turystyczne to zawsze ma sens.
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?
Firma Global Rent a Car to najwieksze oszustwo z jakim sie spotkalam w moim 34 letnium zycziu. Wypozyczam z mezem samochody pare razy jesli nie wiecej w roku w roznych krajach...