Franczyzodawca rozwija sieć bankową
Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku, jako instytucja finansowa łącząca zasady tradycyjnej bankowości z innowacyjnymi rozwiązaniami i produktami. To jednocześnie jeden z tych banków, dla których franczyza stanowi ważny czynnik rozwoju sieci sprzedaży. Według Jacka Torowskiego, dyrektora departamentu sieci zewnętrznych Alior Banku w ostatnich ośmiu miesiącach minionego roku blisko 50 partnerów dołączyło do sieci franczyzowej lub uruchomiło kolejną placówkę. Na ten rok bank również przewiduje nowe otwarcia.
– Ze względu na pokrycie geograficzne i dostępność franczyza to bardzo efektywny kanał docierania do nowych klientów. To przemyślana i sprawdzona koncepcja, która zapewnia doskonałe warunki do prowadzenia i rozwoju finansowego biznesu – mówi Jacek Torowski. – Dlatego chcemy rozwijać naszą sieć i jako bank uniwersalny mamy interesującą ofertę dla franczyzobiorców. Jesteśmy też silnym, stabilnym partnerem, który ma rozpoznawalną markę, odpowiednie zasoby kapitałowe oraz sprawdzone narzędzia do tego, by wspierać franczyzobiorców na każdym etapie współpracy – dodaje Jacek Torowski.
Sieć placówek z potencjałem
Mimo rosnącej popularności bankowości elektronicznej i mobilnej, Polacy wciąż chętnie odwiedzają placówki bankowe, zwłaszcza w mniejszych miastach, w których najczęściej otwierane są placówki franczyzowe. Dlatego Alior Bank chce aktywnie rozwijać sieć partnerską, wykorzystując przy tym nowoczesne rozwiązania technologiczne.
– Dopasowujemy nasz model franczyzowy tak, by partnerzy mogli maksymalnie korzystać na digitalizacji – mówi dyrektor odpowiedzialny za rozwój sieci zewnętrznych i współpracę z franczyzobiorcami w Alior Banku. – W nowych rozwiązaniach uwzględniamy już procesy zdalne i kanały mobilnej obsługi klientów.
Bank pomaga partnerom obniżać koszty prowadzenia działalności oraz optymalizować pracę placówek. W ubiegłym roku w placówkach franczyzowych uruchomiono możliwość elektronicznego podpisywania umów i ograniczono zużycie papieru.
Własny Alior Bank
Placówka partnerska Alior Banku to propozycja dla dynamicznych, przedsiębiorczych osób zainteresowanych otwarciem własnej firmy lub prowadzących działalność gospodarczą.
Inwestycja franczyzobiorcy w lokal o powierzchni 45 m2, z dwoma stanowiskami, wyniesie ok. 40 tys. zł, a koszt uruchomienia placówki jest podzielony pomiędzy bank i partnera. Według Jacka Torowskiego to jeden z najniższych progów wejścia we franczyzę bankową. Alior Bank oferuje bezpłatne szkolenia, wsparcie finansowe w przygotowaniu placówki partnerskiej, pakiety promocyjne i reklamowe oraz opiekę dyrektora ds. sprzedaży od pierwszego kontaktu. Partnerzy mogą też liczyć na zwrot części poniesionych nakładów na marketing lokalny.
WIZYTÓWKA ALIOR BANKU
Sieć placówek bankowych.
- powierzchnia lokalu: 45 m2
- koszt inwestycji: 40 tys. zł

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Zostaw etat, postaw na siebie! Nowy numer „Własny Biznes FRANCHISING” to konkretne pomysły na biznes, sprawdzone modele franczyzowe i inspirujące historie przedsiębiorców.
Jaki biznes ma szansę powodzenia w obecnych realiach rynkowych? Oto kilka pomysłów ze świata franczyzy.
Komfort klienta przekłada się na biznes franczyzobiorcy – uważa Alior Bank, proponując nową aranżację wnętrz w placówkach partnerskich.
Franczyzodawcy kilkudziesięciu konceptów czekają na Ciebie! 14 marca do godz. 16:00 na Targach Franczyza na PGE Narodowym dowiesz się, jak otworzyć biznes we franczyzie.
Poznaj kilkadziesiąt sprawdzonych pomysłów na biznes na Targach Franczyza 13-14 marca na PGE Narodowym! Śledź relację na żywo i znajdź inspirację dla siebie!
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Sieć Xtreme Fitness Gyms rozwija nowy model ekspansji. Oprócz lokali komercyjnych interesują ją również grunty pod budowę własnych obiektów. Spółka pozyskała też nowego inwestora.
Emotka – sieć edukacyjna oferująca zajęcia dla dzieci – rozwija się w modelu franczyzowym i poszukuje nowych partnerów. Firma specjalizuje się w programach uczących dzieci radzenia sobie z emocjami i budowania relacji społecznych.
Agencja Wirtualna to koncept franczyzowy, który pozwala rozpocząć własną działalność w marketingu internetowym bez doświadczenia i dużych inwestycji.
Najlepsze rozwiązania rodzą się z potrzeby. Nie inaczej było w przypadku robota Fidi. Polskie rozwiązanie ma szansę podbić międzynarodowy rynek medyczny.
Plenti oferuje dostęp do innowacji za ułamek ich ceny. Ma też propozycje dla franczyzobiorców.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.