Czas na technologię
Akradiusz i Pamela Markowscy postawili na nowe technologie w edukacji. Ich Edu3Dkacja uczy dzieci matematyki, geografii, historii i innych przedmiotów, ale nie w sposób klasyczny, a przy wykorzystaniu nowych technologii – druku 3D, projektowania 3D, robotyki, programowania, okularów VR.
– Dzieci samodzielnie projektują układ słoneczny i drukują na drukarce 3D, budują i programują ramię robota, zwiedzają w okularach VR starożytny Rzym. To tylko przykłady scenariuszy lekcji, które oferujemy naszym podopiecznym – mówi Pamela Markowska.
Komputer nie tylko do gier
Dzisiejsze realia pokazują, że robotyzacja, druk 3D i inne nowe technologie będą miały coraz większe znaczenie w przyszłości. Wiedzą to też rodzice, którzy zapisują swoje dzieci na zajęcia Edu3Dkacji. Pamela i Arkadiusz Markowscy sami są rodzicami czwórki dzieci i widzą, jak chętnie sięgają one po nowe technologie.
– Naszym zadaniem jest pokazanie dzieciom jak w odpowiedni sposób korzystać z nowych technologii, a tym samym przygotowywać ich do zawodów przyszłości – mówi Pamela Markowska.
Jedna z ich franczyzobiorczyń, Katarzyna Szałankiewicz, trafiła do Edu3Dkacji, ponieważ szukała ciekawych zajęć dla syna.
– Miał on osiem lat, była pandemia koronawirusa i szukałam dla niego atrakcji. Na porządku dziennym była jego styczność z komputerem. Nie chciałam jednak, żeby korzystał z niego, grając tylko w gry. Zależało mi, żeby dostrzegł potencjał, jaki drzemie w tym sprzęcie – mówi Katarzyna Szałankiewicz.
Przypadkiem natknęła się na ofertę Edu3dkacji. Wnikliwie ją przeczytała i napisała pierwszą wiadomość. Następnie przeszła szkolenie i zaczęła wciągać w zajęcia syna.
– Okazało się, że bardzo pochłonęło go projektowanie 3D, więc stwierdziłam, że warto pokazać je większemu gronu. Obecnie prowadzę zajęcia w czterech szkołach podstawowych, w ubiegłym roku otworzyłam również stacjonarną placówkę, do której przyjeżdżają wycieczki szkolne oraz indywidualne osoby codziennie od poniedziałku do soboty. Organizujemy również urodziny i półkolonie z nowymi technologiami – mówi Katarzyna Szałankiewicz.
Wcześniej zajmowała się animacjami dla dzieci, głównie na imprezach okolicznościowych. Nie miała żadnego doświadczenia w druku 3D, robotyce czy VR.
Techniczne wsparcie
Dla franczyzobiorczyni Edu3Dkacji bardzo ważne jest wsparcie techniczne centrali.
– Szczególnie jeżeli coś się dzieje z moimi drukarkami 3D, to taka pomoc daje mi poczucie spokoju, bo wiem, że zawsze mogę liczyć na wsparcie i skupić się na tym, co lubię najbardziej – pracy z dziećmi – mówi Katarzyna Szałankiewicz.
Aby dołączyć do Edu3Dkacja, należy zainwestować ok. 20 tys. zł. Jest to koszt szkolenia, wszelkich materiałów i sprzętu 3D. Zwrot inwestycji następuje po mniej więcej 3-6 miesiącach, w zależności od zaangażowania nowego partnera. W trakcie współpracy pobierana jest stała opłata miesięczna, zależna od obszaru wyłączności terytorialnej.
Po trzech latach od rozpoczęcia promocji franczyzy Edu3Dkacja, firma ma 35 placówek partnerskich i trzy własne. Obecnie otwiera dwie placówki zagraniczne – master franczyzy – w Rumunii i Irlandii.
– W minionym roku uruchomiliśmy 18 lokalizacji franczyzowych i średnio rozwijamy się w tempie 1-2 nowe lokalizacje miesięcznie – mówi Pamela Markowska.
W tym roku firma wprowadza kolejne nowości technologiczne do swojego portfolio – ramiona robotyczne myCOBOT oraz programowanie, projektowanie i druk 3D przy użyciu zestawów X-KIT, które są nowością na świecie.
– Chcemy również dużo bardziej zaznaczyć naszą obecność na rynkach zagranicznych, ponieważ widzimy, że to, co robimy, jest innowacyjne nie tylko w Polsce, ale też w innych krajach – podkreśla Pamela Markowska.
WIZYTÓWKA SIECI EDU3DKACJA
Sieć szkół kształcących dzieci i młodzież z zakresu projektowania 3D, drukowania 3D i skanowania 3D.
- liczba placówek – 3 własne i 35 franczyzowych
- kwota inwestycji – ok. 20 tys. zł
- zwrot z inwestycji – 3-6 miesięcy
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
To już ostatnia okazja w tym roku, aby spotkać się z setką franczyzodawców pod jednym dachem! Przyjdź jeszcze dziś na Targi Franczyza do Pałacu Kultury i Nauki!
24-26 października w Pałacu Kultury i Nauki możesz poznać 100 sprawdzonych pomysłów na biznes we franczyzie. Przeczytaj relację z targów i przyjdź wybrać franczyzę dla siebie!
Od 24 do 26 października w Pałacu Kultury i Nauki można poznać 100 najciekawszych franczyz w Polsce. Przyjdź i wybierz biznes dla siebie. Śledź relację z targów na żywo.
Już w czwartek zaczynają się jesienne Targi Franczyza! Przyjdź i wybierz biznes dla siebie! Franczyzodawcy czekają od 24 do 26 października w Pałacu Kultury i Nauki.
Już w najbliższy czwartek rozpoczynają się Targi Franczyza 2024. Od 24 do 26 października w Pałacu Kultury i Nauki przedstawiciele 100 marek franczyzowych będą dzielić się swoimi sprawdzonymi pomysłami na firmę.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Rozważasz otwarcie firmy? Najpierw zainwestuj w subskrypcję magazynu "Własny Biznes FRANCHISING" i sprawdź, jaki biznes się opłaca! Tego nie przeczytasz w internecie!
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Franczyzobiorczyni Tax Safe z Krakowa dba o work-life balance, ale klientów cały czas jej przybywa. Jak sobie radzi?
La Mancha szuka partnerów szczególnie w Białymstoku i Szczecinie. Dlaczego to dobry moment na nawiązanie współpracy?
POPULARNE NA FORUM
Żłobek
Hej! Chciałabym otworzyć żłobek- macie doświadczenia z jakąś franczyzą? Może jest tutaj jakis właściciel, który zechciałby ze mną porozmawiać nt. opłacalności...
Praca licencjacja - franczyza McDonald's
Piszę pracę licencjacką na temat franczyzy jako formy prowadzenia działalności gospodarczej na przykładzie McDonald 's. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety...
Akademia Bystrzaka
Podłączam się do pytania.
Akademia Bystrzaka
Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?
Wirtualna Asystentka?
Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...
Wirtualna Asystentka?
Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...
Czy warto zainwestować w szkołę językową?
Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...
Z korepetytora na dyrektora
Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...