Kurier BTL robi obrót
Marce Kurier BTL przybywa zarówno klientów, jak i franczyzobiorców.
– Co miesiąc dołącza do nas około dziesięciu punktów paczkowych. W sumie w sieci działa ich już prawie 300 – mówi Ireneusz Koniecko, prezes Kurier BTL Franczyza.
Firmie nie brakuje też jednak wyzwań. Przewoźnicy podnoszą ceny i rośnie opłata paliwowa. To wpływa na ceny przesyłek, których dostarczanie opiera się przecież o transport. Znacząco wzrosły też koszty zatrudnienia pracowników.
– Pomimo tego staramy się nie podnosić stawek i nadrabiać niższe marże obrotem. Nie chcemy, żeby nasi klienci odchodzili od wysyłania paczek punktem kurierskim i szukali alternatyw ze względu na wysokie ceny – mówi Ireneusz Koniecko.
Dodaje, że klienci wciąż chętnie korzystają z punktów paczkowych, ponieważ w przeciwieństwie do paczkomatów skupiają one wszystkich kurierów a dodatkowo pracownicy pomogą odpowiednio zapakować i zabezpieczyć paczkę.
– Takie punkty są dobrym rozwiązaniem dla osób, dla których wciąż ważny jest czynnik ludzki. Nasi pracownicy doradzą i pomogą odpowiednio nadać każdą przesyłkę – mówi Ireneusz Koniecko.
Jednak konkurencja na rynku kurierskim jest coraz większa. Na szczęście liczba przesyłek też dynamicznie rośnie.
– Wysyłamy coraz więcej i już niemal wszystko. Wciąż taniej jest nadać przesyłkę kurierem niż wieźć cokolwiek samodzielnie – mówi Ireneusz Koniecko.
Sieć BTL stale pracuje też nad nowymi rozwiązaniami. Niedawno firma połączyła się z grupą LEW, oferującą rozwiązania terminalowe.
– Dzięki temu klient przychodząc do naszego punktu może zapłacić wszystkie rachunki – podkreśla Ireneusz Koniecko.
Pomocny partner
Aby nawiązać współpracę z Kurierem BTL Franczyza wystarczy mieć lokal, komputer z dostęp do internetu, wagę, drukarkę i miarkę. Nie ma żadnej opłaty za przystąpienie do sieci. Franczyzobiorcy płacą miesięczny abonament w wysokości 500 zł.
Trzy lata temu na współpracę z Kurierem BTL zdecydowała się Anna Kobyłecka. Prowadzi ona swój punkt w Lipnie.
– Przekonały mnie do tego zakupy online. Sama dużo zamawiam przez internet, podobnie moi znajomi – mówi Anna Kobyłecka.
To jej pierwszy biznes. Wcześniej zajmowała się wychowywaniem dzieci. Ze współpracy z BTL jest bardzo zadowolona.
– Franczyzodawca jest pomocny. Sporym wyzwaniem jest pozyskanie klientów, ale tu też pomogła firma BTL, robiąc szkolenia z marketingu – mówi Anna Kobyłecka.
Jej zdaniem branża kurierska rozwija się i będzie się rozwijać. W jej punkcie liczba przesyłek cały czas rośnie.
– Szkolenia, które oferuje firma, pozwalają uzyskać niezbędną wiedzę do prowadzenia tego typu działalności. Mam pomoc na każdym kroku, od momentu założenia działalności do teraz. Zawsze mogę zadzwonić po radę – podkreśla Anna Kobyłecka.
Dodaje, że chce dalej rozwijać biznes. Do pracy szuka kolejnego już pracownika, a do tego planuje zakup auta, co umożliwi jej odbieranie przesyłek od klientów.
WIZYTÓWKA SIECI KURIER BTL FRANCZYZA
Sieć oferująca usługi kurierskie
- 300 punktów
- Brak opłat za przystąpienie do sieci
- Miesięczny abonament w wysokości 500 zł
ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
– Zakładaliśmy otwarcie pięciu punktów franczyzowych w tym roku. Już w pierwszym półroczu podwoiliśmy ten wynik – mówi Michał Małolepszy, prezes evoGroup.
– Trenerem psów może zostać każdy, kto ma ku temu smykałkę – mówi Piotr Wojtków, trener psów, behawiorysta.
Citybox24.pl tworzy sieć magazynów samoobsługowych. To biznes dla pasywnych inwestorów. Na czym polega współpraca?
Dawid Wiśniewski nie wierzył w Auto Gammę, dopóki nie poznał firmy od środka. Dzisiaj prowadzi dwa warsztaty pod tym szyldem.
Koncept punktów obsługi dofinansowań Czyste Powietrze ledwo wystartował, a już przekroczył liczbę otwarć zaplanowaną na ten rok. Na czym polega ten biznes?
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Rozważasz otwarcie firmy? Najpierw zainwestuj w subskrypcję magazynu "Własny Biznes FRANCHISING" i sprawdź, jaki biznes się opłaca! Tego nie przeczytasz w internecie!
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Franczyzobiorczyni Tax Safe z Krakowa dba o work-life balance, ale klientów cały czas jej przybywa. Jak sobie radzi?
Jeśli marzysz o własnym biznesie, szukasz inspiracji lub chcesz dowiedzieć się więcej o franczyzie – teraz jest idealny moment, by działać!
POPULARNE NA FORUM
Punkt przesyłek kurierskich
Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...
Broker Kurierski
Do Koszałka Można coś więcej o ship center
Interes pompowany helem
Warto zajrzeć do KRS i posprawdzać z jakimi spółkami jest ten Pan powiązany - KPCG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ...
Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?
Znajomi z Myjnia samochodowa Warszawa przyjeżdżają do mnie za małą dopłatą. Myślę, że jeśli zapytasz to i przyjadą do cb
Punkt przesyłek kurierskich
Ja tam jestem w miare zadowolona z franczyzy Pakersów. Są szkolenia, materiały marketingowe. Na początku jak jeszcze tego potrzebowałam zawsze mogłam zadzwonić na...
Punkt przesyłek kurierskich
To ja dodam coś od siebie. Nigdy się nie dorobicie i nie zarobicie otwierając taki biznes z pośrednikiem.
Punkt przesyłek kurierskich
O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...
Punkt przesyłek kurierskich
O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...