Klienci sieci mogą tam nie tylko kupić ciepły posiłek, kawę lub shake’a na wynos, lecz także napić się i zjeść na miejscu przy stole. Żabka poszerza w tym sklepie dobrze znaną ofertę przekąsek serwowanych na ciepło, takich jak: nuggetsy, stripsy, popsy z kurczaka, chrupboxy, zapiekanki, burgery oraz churrosy o cztery rodzaje frytek, w tym frytki z dojrzewającym salami, z kiełbasą pieczoną, z salsą meksykańską, jalapenio oraz z kebabem z kurczaka. Na uwagę zasługuje też oferta słodkich przekąsek, np. croissanty czy shake’i o smaku waniliowym, truskawkowym czy czekoladowym.
Firma wprowadza piece do kolejnych sklepów franczyzowych, by współpracujący z nią przedsiębiorcy mogli oferować pełen wachlarz ciepłych przekąsek dostępnych tylko w Żabce. Lokal w Poznaniu z poszerzoną strefą gastronomiczną o część konsumpcyjną stanowi test dla sieci, która weryfikuje odbiór przez klientów tego rozwiązania. Wnętrze różni się bowiem od standardowego sklepu. Część gastronomiczna wraz z konsumpcyjną stanowią 2/3 powierzchni sali sprzedaży. Dominują w niej intensywne kolory: żółty, czerwony i pomarańczowy, a na ścianach zastosowano dekoracyjną mozaikę i fototapetę oraz zainstalowano trzy duże ekrany, na których prezentowana jest oferta produktowa. Przestrzeń konsumpcyjna zaopatrzona jest m.in. w wysokie stoliki czy fotelik dziecięcy. Strefa gastronomiczna wyposażona jest z kolei w specjalne ergonomiczne szuflady chłodniczo-mroźnicze, dzięki którym obsługa klient w przebiega jeszcze szybciej i sprawniej.
– Żabka jest otwarta na nowe rozwiązania. Naszym priorytetem jest odpowiadanie na potrzeby klientów, tak aby upraszczać ich życie i oszczędzać czas. W sklepie w centrum handlowym Avenida chcemy zapewnić klientom możliwość nie tylko szybkiego kupna ciepłych przekąsek, ale również ich wygodnego spożycia na miejscu, np. w przerwie między zakupami – mówi Piotr Pszonka, dyrektor rozwoju handlu w Żabka Polska.
Co zyskuje franczyzobiorca?
Strefa gastronomiczna Żabki przyciąga do placówek prowadzonych przez blisko 9000 franczyzobiorców, wielu klientów – przekłada się to także na osiągane przez nich wyniki. Osoby, które chcą rozpocząć biznes z siecią, muszą m.in. przejść proces rekrutacji i szkoleń zakończony egzaminem, a także wnieść wkład własny w wysokości ok. 5 tys. zł. Franczyzobiorcy otrzymują od sieci gotową do prowadzenia placówkę wyposażoną w sprzęt, systemy komputerowe, meble czy towar. Obowiązuje ich ubezpieczenie „Polisa na biznes”, które na zasadach określonych z zakładem ubezpieczeń chroni ich od różnych nieprzewidzianych sytuacji, mogących pojawić się podczas prowadzenia własnego biznesu i zapewnia stabilność finansową w momencie zakończenia współpracy z siecią. Franczyzobiorcy w trakcie prowadzenia działalności korzystają z pakietu bezpłatnych szkoleń, bezpośrednich dostaw do sklepów, wsparcia IT, serwisowego i marketingowego, a także szeregu nowoczesnych narzędzi (np. aplikacja Cyberstore czy pakiet Optiplan z Asystentem Żabka), ułatwiających im prowadzenie biznesu. Narzędzia to także rodzaj łącznika pomiędzy franczyzobiorcami a siecią, poprzez który przedsiębiorcy otrzymują ważne informacje oraz komunikują się z partnerami ds. sprzedaży.

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Grupa Żabka chwali się wynikami za 2024 rok. Zysk netto wzrósł o 66 proc., a sprzedaż do klienta końcowego o blisko 20 proc. Przybyło też ponad 1,1 tys. sklepów.
Jaki biznes ma szansę powodzenia w obecnych realiach rynkowych? Oto kilka pomysłów ze świata franczyzy.
Franczyzodawcy kilkudziesięciu konceptów czekają na Ciebie! 14 marca do godz. 16:00 na Targach Franczyza na PGE Narodowym dowiesz się, jak otworzyć biznes we franczyzie.
Poznaj kilkadziesiąt sprawdzonych pomysłów na biznes na Targach Franczyza 13-14 marca na PGE Narodowym! Śledź relację na żywo i znajdź inspirację dla siebie!
Zbudowanie biznesu od podstaw to duże wyzwanie, dlatego warto rozważyć sprawdzony model – franczyzę. Już 13-14 marca 2025 na PGE Narodowym w Warszawie odbędą się Targi Franczyza, podczas których poznasz gotowe pomysły na dochodowy biznes.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Plenti oferuje dostęp do innowacji za ułamek ich ceny. Ma też propozycje dla franczyzobiorców.
– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
Rozważasz otwarcie firmy? Najpierw zainwestuj w subskrypcję magazynu "Własny Biznes FRANCHISING" i sprawdź, jaki biznes się opłaca! Tego nie przeczytasz w internecie!
Edu3Dkacja pokazuje dzieciom, jak korzystać z nowych technologii. Czy na prowadzeniu takich zajęć można zarobić?
Sieć Przybij Piątaka przyciąga już wrocławskich studentów, a teraz chce otwierać franczyzowe puby w całej Polsce.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Odido w nowym wydaniu: Odido Elevator
Witam. ja w tym roku podpisałem umowę na 5 punktów 2 mam już zrealizowane niestety pozostałe trzy jeszcze nie, niewiem kiedy to nastapi bo pojawia się coraz więcej...
Carrefour Express - supermarket na licencji
Dzień dobry. Szukam chętnych prowadzących sklepy Carrefour do podjęcia współpracy w zakresie umieszczenia na terenie sklepu małego automatu paczkowego. Może być w...
sklepy spożywcze
Pozycjonowanie lokalne to kluczowa strategia dla firm pragnących zwiększyć swoją widoczność wśród lokalnej społeczności. Proces ten skupia się na optymalizacji...
Franczyzodawca otwarty na osoby z niepełnosprawnościami
Jestem osobą niepełnosprawną ostatnio umiarkowanym czy jest szansa żebym mogła wejść we franczyznę i jako osoba niepełnosprawna
Franczyza Odido w nowym wydaniu: Odido Elevator
Witam, Czy ktoś może zdecydował się na współpracę z zOdido w ramach Odido Elevator i może podzielić się doświadczeniami? Chodzi o twardszą franczyzę / wyposażenie...
Nagrodzeni franczyzobiorcy
Należałoby zostawić sobie te nagrodę na spłatę powstających lawinowo długów franczyzobiorców, którzy przez kanibalizacje lokalizacji padają po kilku miesiącach....
sklepy spożywcze
Polecam Franczyzę sklepów Cortez szybko rozwijająca się marka.
Jubileuszowy sklep
Pani Julito proszę uciekać z sieci póki jeszcze dług nie urósł do niebotycznych rozmiarów