Helpeo pomoże znaleźć prawnika
Helpeo pomaga osobom fizycznym i przedsiębiorcom w doborze najlepszych prawników, którzy pomogą rozwiązać różne problemy. Firma działa na rynku od prawie pięciu lat. W sieci ma jedną placówkę własną i trzy franczyzowe.
– Specjalizujemy się w prawie bankowym. Nasza oferta obejmuje takie zagadnienia, jak odzyskanie prowizji z banku, sankcje kredytu darmowego, obsługę kredytów frankowych oraz kredytów hipotecznych złotowych, jak również pomoc w restrukturyzacji przedsiębiorstwa i upadłość konsumencką. Nasza rola polega na tym, żeby ostatecznie efekt sporu był dla naszego klienta najkorzystniejszy – tłumaczy Tomasz Gardy, odpowiedzialny za rozwój sieci Helpeo.
Duży popyt
Firma ma siedzibę w Katowicach. Obecnie obsługuje ponad 2 tys. klientów i jest przygotowana do obsługi znacznie większej ich liczby. Stąd pomysł na rozwój we franczyzie.
– Mamy umowy z największymi kancelariami, know-how i unikalną aplikację, która w ciągu kilku sekund podpowiada, czy jesteśmy w stanie pomóc klientowi i co mógłby dzięki nam od instytucji finansowej uzyskać – mówi Tomasz Gardy.
Przy tym firma działa w systemie prowizyjnym – usługi świadczone przez Helpeo dla klienta są darmowe. Dopiero kiedy uda się odzyskać pieniądze od instytucji finansowej, to Helpeo dostaje prowizję.
– Tak jest w przypadku wszystkich tematów, które obsługujemy. Nasi franczyzobiorcy będą działać na takich samych zasadach. Przy tym mamy najwyższe stawki prowizyjne na rynku – mówi Tomasz Gardy.
Firma obsługuje głównie klientów indywidualnych. Zapewnia, że popyt na jej usługi rośnie lawinowo.
– Nasze usługi mogę porównać do piekarni. Prawie każdy Polak kupuje pieczywo, tak jak prawie każdy miał lub ma kredyt. Dlatego zapotrzebowanie na nasze usługi rośnie, a klienci zaczynają rozumieć, że niejednokrotnie banki nie były wobec nich fair – mówi Tomasz Gardy.
Ograniczona liczba
Potencjalni franczyzobiorcy to muszą być osoby z rynku finansowego – pośrednicy kredytowi albo ubezpieczeniowi. Dobrze też, żeby mieli umiejętności menedżerskie, ponieważ Helpeo nie szuka sprzedawców, tylko osób, które będą budowały struktury sprzedażowe na swoim lokalnym rynku, skupiając ludzi z branży finansowej, przy wykorzystaniu wiedzy i doświadczenia, które ma firma.
Szacowany koszt otwarcia placówki to 15 tys. zł. Na koszty składają się m.in.: pakiet szkoleń, wszystkie niezbędne materiały i narzędzia do pracy.
– Franczyzobiorca musi być przez nas przeszkolony. Mamy szkolenia produktowe i takie, które w pełni przygotują do prowadzenia z nami biznesu. Pomagamy mu też praktycznie we wszystkim, od wyboru lokalu, przez obrandowanie, po wsparcie marketingowe – mówi Tomasz Gardy.
Firma szuka franczyzobiorców w całej Polsce. Lokalizacja biura nie jest istotna. Helpeo w dużej mierze klientów obsługuje zdalnie i nie przychodzą oni z ulicy. Przy tym docelowo firma chce mieć nie więcej niż 10 placówek partnerskich, a maksymalnie jest w stanie otwierać trzy rocznie.
– Więcej nie damy rady ze względu na ogromne zaangażowanie z naszej strony w każdego nowego franczyzobiorcę – mówi Tomasz Gardy.
WIZYTÓWKA HELPEO
Sieć placówek oferujących usługi prawne
- 1 placówka własna i 3 franczyzowe
- kwota inwestycji – 15 tys. zł


PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Marka Rentabox24 działa na rynku self storage i proponuje biznes, który może dawać praktycznie pasywny dochód.
La Mancha szuka partnerów szczególnie w Białymstoku i Szczecinie. Dlaczego to dobry moment na nawiązanie współpracy?
Polacy coraz częściej sięgają po e-papierosy. Sklep z elektronicznymi papierosami można otworzyć we franczyzie. Czy to się opłaca?
– Zakładaliśmy otwarcie pięciu punktów franczyzowych w tym roku. Już w pierwszym półroczu podwoiliśmy ten wynik – mówi Michał Małolepszy, prezes evoGroup.
Citybox24.pl tworzy sieć magazynów samoobsługowych. To biznes dla pasywnych inwestorów. Na czym polega współpraca?
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
Xtreme Fitness Gyms otwiera kolejne kluby, ale to nie liczby przyciągają uwagę. Co sprawia, że franczyzobiorcy zostają na dłużej i rozwijają się razem z siecią?
Rafał Jaźwiński od trzech lat prowadzi placówkę franczyzową pod marką Northgate Logistics. Specyfika biznesu pozwala obsługiwać klientów na całym świecie.
Platforma Tribeware to inteligentny pośrednik między menedżerem a pracownikami. Wskazuje im drogę do przyjętych celów, nagradza za wykonane zadania i wylicza, co udało się dzięki nim zyskać.
Northgate Logistics notuje szybki przyrost sieci i nie zamierza tego zmieniać. W ubiegłym roku otworzyła siedem placówek.
POPULARNE NA FORUM
Punkt przesyłek kurierskich
Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...
Broker Kurierski
Do Koszałka Można coś więcej o ship center
Interes pompowany helem
Warto zajrzeć do KRS i posprawdzać z jakimi spółkami jest ten Pan powiązany - KPCG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ...
Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?
Znajomi z Myjnia samochodowa Warszawa przyjeżdżają do mnie za małą dopłatą. Myślę, że jeśli zapytasz to i przyjadą do cb
Punkt przesyłek kurierskich
Ja tam jestem w miare zadowolona z franczyzy Pakersów. Są szkolenia, materiały marketingowe. Na początku jak jeszcze tego potrzebowałam zawsze mogłam zadzwonić na...
Punkt przesyłek kurierskich
To ja dodam coś od siebie. Nigdy się nie dorobicie i nie zarobicie otwierając taki biznes z pośrednikiem.
Punkt przesyłek kurierskich
O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...
Punkt przesyłek kurierskich
O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...