Dlaczego przedsiębiorcy z sektora MSP powinni oddać swój głos na...
Program gospodarczy PiS zakłada, że państwo będzie używać wielu instrumentów stymulujących przedsiębiorców do podnoszenia poziomu inwestycji i zatrudnienia. Skorzystają na tym zwłaszcza małe i średnie przedsiębiorstwa zarówno w fazie rozpoczynania działalności jak i w trakcie rozwoju. Skorzystają między innymi z przyspieszonej amortyzacji oraz ulgi w CIT w wysokości 1000 zł miesięcznie przez okres 2 lat na każde nowotworzone miejsce pracy. W pakiecie dla przedsiębiorców znajdują się również zwolnienia pracodawcy ze składek ZUS dla nowozatrudnionych.
PiS zamierza też wprowadzić szereg ułatwień administracyjnych, które będą wspierać rozwój przedsiębiorczości - samorządy terytorialne otrzymają zachętę do przyciągania przedsiębiorców na swój teren w postaci udziału w podatkach osób pracujących w danej jednostce samorządu terytorialnego, a nie jak to jest obecnie – liczby mieszkańców.
W swojej ofercie dla przedsiębiorców PiS zapowiada również zmianę polityki pieniężnej - obniżenie stóp procentowych, co doprowadzi do obniżenia ceny kredytów dla przedsiębiorców, oraz deprecjację złotego, która zwiększy opłacalność eksportu. Procedura założenia firmy zostanie skrócona do 3 dni.

Według informacji Biura Programowego SLD, filozofia gospodarcza Sojuszu opiera się na dwóch najcenniejszych wartościach tkwiących w Polakach, a zwłaszcza w młodym pokoleniu – wiedzy i profesjonalizmie. Najważniejsze cele SLD w obszarze gospodarczym na najbliższe lata to: utrzymanie wysokiego tempa wzrostu gospodarczego – tworzenie nowych miejsc pracy; czytelny i stabilny system podatkowy oraz rozwój gospodarki opartej na wiedzy.
SLD opowiada się za państwem „nie przeszkadzającym” w działalności gospodarczej, a służącym pomocom w rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw oraz firmom chcącym zwiększać eksport swoich produktów. Jedna z propozycji SLD to szybki i łatwy dostęp do kredytów – gwarancje kredytowe i ubezpieczenia tych kredytów. W systemie podatkowym SLD proponuje progresywny system podatkowy dla osób fizycznych z większą liczbą progów podatkowych, utrzymanie niskiego 19procentowego podatku dla przedsiębiorstw, ulgi podatkowe za tworzone nowe miejsca pracy i inwestycje w nowoczesne technologie.
Sojusz proponuje oparcie rozwoju gospodarczego na wiedzy i skierowanie pieniędzy na inwestycje w badania naukowe oraz nowoczesne technologie. A także zwraca uwagę na to, iż potrzebna jest też lepsza współpraca nauki i gospodarki.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

– Szczególnie zależy nam na wysokiej jakości obsługi klientek i w tym zakresie szkolimy naszych partnerów – mówi Grzegorz Tokarczyk, zastępca dyrektora ds. retail marki Gatta.
– Budujemy biznes oparty o kilka grup produktowych, z których każda generuje przychód dla franczyzobiorcy – mówi Daniel Gehrke z Alior Banku.
– International Franchise Day to święto dobrej współpracy dla tych, którzy w takim modelu działają – podkreśla Adam Kuc, właściciel placówki partnerskiej VeloBanku.
– Nasze puby mogą uzyskać rentowność już w pierwszym miesiącu działalności. Obroty lokali mogą spokojnie sięgać 300-400 tys. zł – mówi Kamil Przybylski, menedżer ds. rozwoju i franczyzy Przybij Piątaka.
– Popyt na korepetycje nie zwalnia, więc my przyspieszamy. Otwieramy nowe placówki w Polsce i wychodzimy za granicę – mówią Marta Lewandowska i Leszek Lewandowski, właściciele sieci Galileusz.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
Xtreme Fitness Gyms otwiera kolejne kluby, ale to nie liczby przyciągają uwagę. Co sprawia, że franczyzobiorcy zostają na dłużej i rozwijają się razem z siecią?
Platforma Tribeware to inteligentny pośrednik między menedżerem a pracownikami. Wskazuje im drogę do przyjętych celów, nagradza za wykonane zadania i wylicza, co udało się dzięki nim zyskać.
Robert Podleś, właściciel firmy Cobi, zaczynał prowadzić biznes w trudnej komunistycznej rzeczywistości. Dzisiaj jego firma sprzedaje swoje produkty do ponad 40 krajów świata. Ale gdyby nie mama, kto wie jak potoczyłyby się jego losy...
Rafał Jaźwiński od trzech lat prowadzi placówkę franczyzową pod marką Northgate Logistics. Specyfika biznesu pozwala obsługiwać klientów na całym świecie.
POPULARNE NA FORUM
Co sądzicie o Oskrobie?
Witam, Z calego serca odradzam jakąkolwiek wspolprace z ta firma. Okolo 2 miesiące temu zglosilam sie do Oscroby bedac zainteresowana franczyza ich sieci. Wyslalam do nich...
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?
Najlepiej zacząć od kupna gotowej spółki . Zakup gotowej spółki daje pewność, że firma istnieje i ma już zarejestrowany kapitał zakładowy, co może być ważne z...
Oszukani przez franczyzodawcę
Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...
Czy na odzieży można jeszcze zarobic?
Ja kupuję na hurtowni stradimoda.pl od jakiegoś roku nie zawiodłam się doradzą zawsze dobrze dbają o klienta a uwierzcie mi jest dużo hurtowni które chcą tylko...
piszę pracę na temat franchisingu :)
hej, tez poszukuję danych, znalazłaś coś może oprócz ilości placówek i marek franczyzowych?
Sukcesja w Intermarché i Bricomarché
przeciez to złodzieje
piszę pracę na temat franchisingu :)
Szukam szcegółowego raporty na temat franczyzy w latach przed pandemią i po. Rozumiem że osttani raport opublikowany był za rok 2010 ale niestety jego również nię mogę...
Praca magisterska - licencjacka o franchisingu
Witam, Jestem studentką III roku Finansów i Rachunkowości na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Obecnie prowadzę badania w ramach seminarium dyplomowego. Poniższa ankieta...