Dlaczego przedsiębiorcy z sektora MSP powinni oddać swój głos na...
Liga Polskich Rodzin w swoim programie gospodarczym postuluje większe uprzywilejowanie małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie polityki podatkowej państwa. LPR postuluje przeniesienie ciężarów podatkowych z sektora MSP na duże i wielkie przedsiębiorstwa poprzez zmniejszenie podatku od przedsiębiorstw dla MSP, stworzenie nowego pakietu ulg w przypadku podatku CIT, podatku gruntowego i innych. Liga zamierza też lobbować na rzecz wprowadzenia dla drobnych przedsiębiorców niższych stawek podatków zawartych w cenach artykułów najważniejszych dla MSP, takich jak artykuły budowlane, paliwa itp.
LPR zapowiada działania na rzecz obniżenia kosztów zatrudnienia w sektorze MSP – obniżenia świadczeń ZUS, a nawet zwolnienia dla nowo zatrudnianych pracowników. Liga Polskich Rodzin obiecuje też wyrównywanie szans MSP i dużych firm, poprzez rewizję ulg podatkowych i przywilejów administracyjno-prawnych przyznanych ,,gigantom”. W swoim programie LPR postuluje walkę z korupcją oraz jawność życia publicznego, co także usunie możliwość powstawania dyskryminujących MSP układów na linii: wielkie przedsiębiorstwa – władza gospodarcza.
LPR podejmie także inicjatywę uproszczenia administracyjnych procedur związanych z założeniem przedsiębiorstwa. Partia nawołuje też do obniżenia stóp procentowych, co poprawi perspektywy rozwoju MSP poprzez spadek cen kredytów.

Według Platformy Obywatelskiej jedną z głównych przeszkód w rozwoju MSP jest biurokracja, dlatego program gospodarczy PO zakłada wprowadzenie bezpośredniej, osobistej odpowiedzialności urzędników skarbowych za złe decyzje, które doprowadziły do upadku firm i zwolnień pracowników. Partia zamierza też rozliczać ministrów z likwidacji zbędnych i uciążliwych dla gospodarki przepisów i rozporządzeń. Platforma proponuje w swoim programie gospodarczym maksymalne uproszczenie procedury zakładania firmy: do podjęcia działalności gospodarczej ma wystarczyć oświadczenie o spełnieniu odpowiednich wymogów. Partia postuluje również obniżenie obciążeń pensji Polaków świadczeniami społecznymi oraz obniżenie kosztów pracy.
W kwestii podatkowej PO proponuje wprowadzenie systemu podatkowego opartego na podatkach liniowych PIT i CIT w wysokości 15proc. oraz VAT również w wysokości 15 proc. (z wyjątkiem stawki 0 proc. dla eksportu). Według PO taki system umożliwi reformę i redukcję aparatu podatkowego do 50 proc. w ciągu 2 lat. Wraz z wprowadzeniem podatku liniowego mają zostać zlikwidowane: podatek spadkowy, podatek rolny i leśny oraz abonament RTV.
Platforma obiecuje, że będzie analizować każdy nowy akt prawny pod kątem pozytywnych skutków dla rynku pracy – będzie to warunkiem poparcia przez ewentualny rząd z udziałem PO jakiejkolwiek ustawy dotyczącej spraw gospodarczych.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

– Szczególnie zależy nam na wysokiej jakości obsługi klientek i w tym zakresie szkolimy naszych partnerów – mówi Grzegorz Tokarczyk, zastępca dyrektora ds. retail marki Gatta.
– Budujemy biznes oparty o kilka grup produktowych, z których każda generuje przychód dla franczyzobiorcy – mówi Daniel Gehrke z Alior Banku.
– International Franchise Day to święto dobrej współpracy dla tych, którzy w takim modelu działają – podkreśla Adam Kuc, właściciel placówki partnerskiej VeloBanku.
– Nasze puby mogą uzyskać rentowność już w pierwszym miesiącu działalności. Obroty lokali mogą spokojnie sięgać 300-400 tys. zł – mówi Kamil Przybylski, menedżer ds. rozwoju i franczyzy Przybij Piątaka.
– Popyt na korepetycje nie zwalnia, więc my przyspieszamy. Otwieramy nowe placówki w Polsce i wychodzimy za granicę – mówią Marta Lewandowska i Leszek Lewandowski, właściciele sieci Galileusz.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
Xtreme Fitness Gyms otwiera kolejne kluby, ale to nie liczby przyciągają uwagę. Co sprawia, że franczyzobiorcy zostają na dłużej i rozwijają się razem z siecią?
Platforma Tribeware to inteligentny pośrednik między menedżerem a pracownikami. Wskazuje im drogę do przyjętych celów, nagradza za wykonane zadania i wylicza, co udało się dzięki nim zyskać.
Robert Podleś, właściciel firmy Cobi, zaczynał prowadzić biznes w trudnej komunistycznej rzeczywistości. Dzisiaj jego firma sprzedaje swoje produkty do ponad 40 krajów świata. Ale gdyby nie mama, kto wie jak potoczyłyby się jego losy...
Rafał Jaźwiński od trzech lat prowadzi placówkę franczyzową pod marką Northgate Logistics. Specyfika biznesu pozwala obsługiwać klientów na całym świecie.
POPULARNE NA FORUM
Co sądzicie o Oskrobie?
Witam, Z calego serca odradzam jakąkolwiek wspolprace z ta firma. Okolo 2 miesiące temu zglosilam sie do Oscroby bedac zainteresowana franczyza ich sieci. Wyslalam do nich...
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?
Najlepiej zacząć od kupna gotowej spółki . Zakup gotowej spółki daje pewność, że firma istnieje i ma już zarejestrowany kapitał zakładowy, co może być ważne z...
Oszukani przez franczyzodawcę
Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...
Czy na odzieży można jeszcze zarobic?
Ja kupuję na hurtowni stradimoda.pl od jakiegoś roku nie zawiodłam się doradzą zawsze dobrze dbają o klienta a uwierzcie mi jest dużo hurtowni które chcą tylko...
piszę pracę na temat franchisingu :)
hej, tez poszukuję danych, znalazłaś coś może oprócz ilości placówek i marek franczyzowych?
Sukcesja w Intermarché i Bricomarché
przeciez to złodzieje
piszę pracę na temat franchisingu :)
Szukam szcegółowego raporty na temat franczyzy w latach przed pandemią i po. Rozumiem że osttani raport opublikowany był za rok 2010 ale niestety jego również nię mogę...
Praca magisterska - licencjacka o franchisingu
Witam, Jestem studentką III roku Finansów i Rachunkowości na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Obecnie prowadzę badania w ramach seminarium dyplomowego. Poniższa ankieta...