Wierzyciele Płatnika
W dniu 28.10.05 odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Wspólników spółki Płatnik Sp. z o.o. Wspólnicy omówili sytuację finansową spółki i uznali, że strata przekracza połowę kapitału zakładowego, kapitał zapasowy i rezerwy. Zarząd Płatnik Sp. z o.o. w dniu 31.10.05 r. zgłosił do właściwego Sądu Gospodarczego Upadłościowego wniosek o ogłoszenie upadłości spółki z likwidacją. Wspólnicy Płatnik Sp. z o.o. ustalili również, że od dnia 1.11.05 r. środki zgromadzone na rachunkach spółki zostaną zamrożone i posłużą zaspokojeniu roszczeń wierzycieli w postępowaniu upadłościowym. Tym samym wspólnicy zobowiązali się do niewykonywania żadnych dyspozycji co do środków zgromadzonych na rachunkach spółki.
Wobec faktu, iż w ocenie członków zarządu, a zarazem wspólników Płatnik Sp. z o.o. Mariusza Kloc, Pawła Tomczaka, Bogdana Ablewskiego, odpowiedzialny za powyższy stan niedoboru środków finansowych jest prezes zarządu Marcin Kęska, wspólnicy ci złożyli doniesienie o popełnieniu przestępstwa określonego w art. 585 ustawy kodeks spółek handlowych, to jest działania na szkodę spółki, oraz przestępstwa określonego w art. 286 ustawy kodeks karny przez prezesa zarządu Marcina Kęskę.
W uzasadnieniu doniesienia wspólnicy podali fakty dotyczące funkcjonowania spółki, a także wskazali potencjalny materiał dowodowy.
Obecnie trwa ustalanie listy wierzycieli spółki na podstawie danych przesłanych przez agencje w grudniu 2005 r. Pomoc w pokryciu części zobowiązań Płatnika wobec klientów zaoferowała Izba Gospodarcza Przedsiębiorstw Finansowych, 02-486 Warszawa, Al. Jerozolimskie 200 lok. 26, telefon (22) 578 11 64.
Biuro czynne jest od 10:00 do 15:00, e-mail: biuro@igpf.org.pl
Do Izby mogą zgłaszać się osoby poszkodowane.
ZOBACZ W KATALOGU




















PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Zostaw etat, postaw na siebie! Nowy numer „Własny Biznes FRANCHISING” to konkretne pomysły na biznes, sprawdzone modele franczyzowe i inspirujące historie przedsiębiorców.
Komfort klienta przekłada się na biznes franczyzobiorcy – uważa Alior Bank, proponując nową aranżację wnętrz w placówkach partnerskich.
– Niemal co piąty franczyzobiorca VeloBanku prowadzi więcej niż jedną placówkę – mówi Wojciech Olearnik, dyrektor departamentu sieci partnerskiej VeloBanku.
Czy jedna decyzja może znacząco wpłynąć na ścieżkę zawodową? Historia Anny Lango-Zagórskiej to dowód na to, że czasem warto zaryzykować.
– Chcemy zwiększyć nasz udział w rynku usług finansowych w Polsce – zapowiada Daniel Gawryczuk, prezes zarządu DG-INWEST.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Emotka – sieć edukacyjna oferująca zajęcia dla dzieci – rozwija się w modelu franczyzowym i poszukuje nowych partnerów. Firma specjalizuje się w programach uczących dzieci radzenia sobie z emocjami i budowania relacji społecznych.
Najlepsze rozwiązania rodzą się z potrzeby. Nie inaczej było w przypadku robota Fidi. Polskie rozwiązanie ma szansę podbić międzynarodowy rynek medyczny.
Plenti oferuje dostęp do innowacji za ułamek ich ceny. Ma też propozycje dla franczyzobiorców.
Agencja Wirtualna to koncept franczyzowy, który pozwala rozpocząć własną działalność w marketingu internetowym bez doświadczenia i dużych inwestycji.
– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.