Franczyzowe Alberty w Kielcach
W województwie świętokrzyskim działają trzy supermarkety Albert zarządzane przez Ahold Polska (w Starachowicach, Końskich i Jędrzejowie). Kieleckie sklepy będą jednak pierwszymi działającymi w oparciu o licencję Albertami w tym regionie.
Pierwszy supermarket mieści się przy ul. Mielczarskiego 55. Na powierzchni 500 metrów kwadratowych klienci znajdą artykuły spożywcze: świeże owoce, warzywa, mięso, wędliny oraz nabiał. Na stoisku piekarniczym dostępne jest pieczywo z własnej piekarni, a wędliny i sery można kupić na stoiskach obsługowych. W sumie w supermarkecie znajduje się ok. 8 tys. artykułów, z czego 180 pod marką własną Albert oraz 210 produktów Euro Shoppera.
W ciągu tygodnia zostanie otwarty w Kielcach drugi supermarket pod marką Albert przy ul. Klonowej. Właścicielem obu jest Jan Szywała, który dotychczas współpracował z siecią Spar, prowadząc placówki handlowe w Kielcach. Propozycja franczyzy z Albertem okazała się na tyle interesująca, że przedsiębiorca zdecydował się na współpracę z nowym franczyzodawcą.
Franczyza z Albertem
Albert to propozycja dla właścicieli sklepów o powierzchni ok. 300 metrów kwadratowych, którzy chcą zainwestować w supermarket pod znaną marką.
– Jeśli jest to nowa lokalizacja, a lokal wymaga dokładnego remontu i przeróbki, inwestycja może wynieść ok. 400 tys. zł. Jeśli wystarczy wymienić sprzęt komputerowy i drobne wyposażenie, to kwota taka zamknie się poniżej 100 tys. zł – mówi Zdzisław Potempa, dyrektor ds. franczyzy w Ahold Central Europe.
Zanim jednak dojdzie do otwarcia, franczyzodawca przygotowuje dla biorcy analizę ekonomiczną danej lokalizacji. Dzięki niej przedsiębiorca poznaje potencjał lokalnego rynku, zwyczaje konsumentów, plany inwestycyjne w okolicy oraz wysokość obrotów jakie może generować jego Albert.
Franczyzobiorca sieci Albert ma możliwość zamawiania towarów po cenach wynegocjowanych przez Ahold dla całej sieci. Ceny towarów są jednakowe dla wszystkich placówek, niezależnie czy należą do firmy, czy też działają na zasadzie licencji. Dostawami towarów do sklepu zajmuje się franczyzodawca. Szczególną wagę Ahold przykłada do działu świeżych warzyw i owoców oraz piekarni. Pracownicy kilka razy do roku odbywają szkolenia w tym zakresie.
Opłaty ponoszone przez franczyzobiorcę sieci należą do najniższych w branży i wynoszą 2 proc. przychodów w pierwszym roku działalności supermarketu i 3 proc. w następnych latach. Do innych obowiązków franczyzobiorcy należy przestrzeganie reguł zawartych w umowie franczyzowej, dotyczących m.in. utrzymywania ustalonego asortymentu, polityki promocyjnej oraz standardów wyglądu sklepu.
Albert w Polsce i na świecie
Sieć supermarketów Albert rozwija się w Polsce od 1995 r. Aktualnie w naszym kraju jest 177 Albertów, w tym 7 Albertów franczyzowych.
Siecią supermarketów Albert w Polsce zarządza Ahold Polska, do którego należą również hipermarkety Hypernova. Spółka jest właścicielem ok. 200 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni sprzedaży w naszym kraju.
Od 1 stycznia 2003 roku Ahold Polska wraz z spółkami Aholda z Czech i Słowacji utworzyły Ahold Central Europe. Zadaniem ACE jest umocnienie Aholda na rynkach lokalnych we wszystkich trzech krajach oraz rozwój tam sieci supermarketów Albert oraz hipermarketów Hypernova.
ZOBACZ W KATALOGU




















PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Grupa Żabka chwali się wynikami za 2024 rok. Zysk netto wzrósł o 66 proc., a sprzedaż do klienta końcowego o blisko 20 proc. Przybyło też ponad 1,1 tys. sklepów.
Bezpieczna i rentowna współpraca - franczyza z Carrefour
Bricomarché i Intermarché to znane na międzynarodowych rynkach szyldy, należące do grupy Muszkieterów. O warunkach wejścia w ten biznes będzie można porozmawiać 13 i 14 marca na Targach Franczyza.
Żabka zakończyła 2024 rok otwarciem 11000. sklepu. W tym roku sieć zamierza uruchomić kolejnych tysiąc placówek.
Candy Pop, sklepy ze słodyczami z różnych zakątków świata, ruszają na podbój polskiego rynku.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Emotka – sieć edukacyjna oferująca zajęcia dla dzieci – rozwija się w modelu franczyzowym i poszukuje nowych partnerów. Firma specjalizuje się w programach uczących dzieci radzenia sobie z emocjami i budowania relacji społecznych.
Najlepsze rozwiązania rodzą się z potrzeby. Nie inaczej było w przypadku robota Fidi. Polskie rozwiązanie ma szansę podbić międzynarodowy rynek medyczny.
Plenti oferuje dostęp do innowacji za ułamek ich ceny. Ma też propozycje dla franczyzobiorców.
Agencja Wirtualna to koncept franczyzowy, który pozwala rozpocząć własną działalność w marketingu internetowym bez doświadczenia i dużych inwestycji.
– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Odido w nowym wydaniu: Odido Elevator
Witam. ja w tym roku podpisałem umowę na 5 punktów 2 mam już zrealizowane niestety pozostałe trzy jeszcze nie, niewiem kiedy to nastapi bo pojawia się coraz więcej...
Carrefour Express - supermarket na licencji
Dzień dobry. Szukam chętnych prowadzących sklepy Carrefour do podjęcia współpracy w zakresie umieszczenia na terenie sklepu małego automatu paczkowego. Może być w...
sklepy spożywcze
Pozycjonowanie lokalne to kluczowa strategia dla firm pragnących zwiększyć swoją widoczność wśród lokalnej społeczności. Proces ten skupia się na optymalizacji...
Franczyzodawca otwarty na osoby z niepełnosprawnościami
Jestem osobą niepełnosprawną ostatnio umiarkowanym czy jest szansa żebym mogła wejść we franczyznę i jako osoba niepełnosprawna
Franczyza Odido w nowym wydaniu: Odido Elevator
Witam, Czy ktoś może zdecydował się na współpracę z zOdido w ramach Odido Elevator i może podzielić się doświadczeniami? Chodzi o twardszą franczyzę / wyposażenie...
Nagrodzeni franczyzobiorcy
Należałoby zostawić sobie te nagrodę na spłatę powstających lawinowo długów franczyzobiorców, którzy przez kanibalizacje lokalizacji padają po kilku miesiącach....
sklepy spożywcze
Polecam Franczyzę sklepów Cortez szybko rozwijająca się marka.
Jubileuszowy sklep
Pani Julito proszę uciekać z sieci póki jeszcze dług nie urósł do niebotycznych rozmiarów