Rynek podnosi poprzeczkę
Dlaczego eurobank zachwala swój system jako nowatorski? Co tu jest nowego?
Budując nasz system przyglądaliśmy się uważnie rynkowi i wyciągaliśmy wnioski z błędów rywali. Tak jak ewoluuje rynek franczyzy, tak rozwijają się usługi finansowe – kiedyś wystarczyło dać agentowi kilka wybranych produktów z oferty banku i umożliwić transakcje gotówkowe – bo na tym agenci generowali przychody. Rynek jednak bardzo się zmienił, jest coraz bardziej wymagający – transakcje gotówkowe odchodzą do lamusa, bo ludzie dokonują opłat elektronicznie lub przy kasie w markecie. Poza tym partnerzy nie chcą być gorsi od oddziałów własnych banku. Bo niby dlaczego? Nasze podejście do franczyzy polega na prawdziwym partnerstwie – nie dzielimy oddziałów na własne i franczyzowe. Przy tym zoptymalizowaliśmy koszty inwestycji tak, że franczyzobiorcom wystarczy nieduży kapitał – nawet 30 tys. zł - na uruchomienie placówki, w której sprzedają te same produkty, jakie oferują nasze własne oddziały.
Na czym polega aserukacja działalności partnera?
To jest gwarancja, że nie zostawimy agenta samemu sobie. Początki bywają trudne, dlatego przez pierwsze sześć miesięcy – jeśli franczyzobiorca nie osiągnie zakładanych przychodów – pokrywamy do 50 proc. działalności operacyjnej jego placówki.
Skąd taka szczodrość?
Nie szczodrość, ale przemyślana inwestycja w partnera – bardzo starannie dobieramy franczyzobiorców, dlatego wiemy, że warto im pomóc na starcie, bo potem będą generować wysokie obroty – z korzyścią dla siebie i dla nas. Poza tym nie musimy sięgać po ten instrument zbyt często, bo partnerzy zaczynają zarabiać już od pierwszego miesiąca działalności. Jesteśmy pewni swojego modelu franczyzy i wiemy, że placówki franczyzowe to dobry biznes dla naszych partnerów, dlatego stale pracujemy nad podniesieniem konkurencyjności naszych placówek partnerskich. W efekcie tych prac stworzyliśmy kilka innowacyjnych pomysłów, które mają pomóc w realizacji naszych celów.
Rozmawiał (emka)
ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Alior Bank rozszerza ofertę wsparcia dla franczyzobiorców. W ramach dwóch uzupełniających się programów mogą łącznie otrzymać do 100 tys. zł brutto.
Emilia Piesik weszła we franczyzowy biznes razem z mamą. Dziś sama ma dzieci i wciąż chwali sobie współpracę z franczyzodawcą.
Małgorzata Rodziewicz od 10 lat jest partnerem Santander Bank Polska. Jak ocenia współpracę z bankiem?
Joanna Ewert długo poznawała od podszewki Santander Bank Polska, aż wreszcie postanowiła zostać jego franczyzobiorczynią. Podczas zeszłorocznych Targów Franczyza została laureatką konkursu TOP Franczyzobiorca, w kategorii „Mistrz sociali”.
Franczyza Alior Banku liczy już 15 lat. Marta Radziwiłko, jedna z pierwszych franczyzobiorczyń marki, mówi, że nigdy się nie zawiodła i ciągle się rozwija.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Rozważasz otwarcie firmy? Najpierw zainwestuj w subskrypcję magazynu "Własny Biznes FRANCHISING" i sprawdź, jaki biznes się opłaca! Tego nie przeczytasz w internecie!
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Franczyzobiorczyni Tax Safe z Krakowa dba o work-life balance, ale klientów cały czas jej przybywa. Jak sobie radzi?
La Mancha szuka partnerów szczególnie w Białymstoku i Szczecinie. Dlaczego to dobry moment na nawiązanie współpracy?
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.