Co tydzień nowy bank
W dwa lata od debiutu w Polsce Polbankowi udało się uruchomić 114 placówek partnerskich i 144 własne oddziały. Na tym Polbank poprzestać nie zamierza. - Planujemy zbudować sieć sprzedaży w miarę równomiernie rozłożoną na mapie Polski. Dzięki partnerom mamy szansę dotrzeć do znacznie większej liczby klientów, także tych w mniejszych miejscowościach – mówi Piotr Głowski.
Zanim Polbank otworzył w Polsce pierwsze oddziały własne, miał już podpisane umowy z przedsiębiorcami chętnymi do zarządzania placówką partnerską. - Trudno było przekonać potencjalnych partnerów, żeby porzucili pracę i zainwestowali w placówkę nieznanej wówczas marki. Zapewnialiśmy ich, że proponowany przez nas model partnerski sprawdzi się w praktyce. Rynek zweryfikował, że mieliśmy rację – mówi Piotr Głowski, dyrektor obszaru sprzedaży Polbanku.
Polbank otwiera obecnie placówki partnerskie w miastach zamieszkałych przez przynajmniej 30-40 tys. mieszkańców. Placówki mają najczęściej 60-80 m2 powierzchni. Przyszły właściciel placówki Polbanku powinien być osobą przedsiębiorczą, mieć praktykę w sprzedaży produktów finansowych lub w prowadzeniu placówek bankowych. Nie może być karany, musi mieć czystą historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej.
Partner Polbanku ponosi koszt przygotowania i wyposażenia placówki partnerskiej w wysokości około 150-200 tys. zł oraz miesięczną opłatę z tytułu wsparcia partnera podczas współpracy z bankiem. Jeśli przedsiębiorca nie dysponuje taką kwotą, Polbank może udzielić mu niskooprocentowanego kredytu nawet do 100 proc. inwestycji. Poza tym partner powinien mieć wolne środki na pensje dla pracowników, czynsz za najem lokalu i opłaty eksploatacyjne na 2-3 pierwsze miesiące działalności placówki.
(smoli)ZOBACZ W KATALOGU




















PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Zostaw etat, postaw na siebie! Nowy numer „Własny Biznes FRANCHISING” to konkretne pomysły na biznes, sprawdzone modele franczyzowe i inspirujące historie przedsiębiorców.
Komfort klienta przekłada się na biznes franczyzobiorcy – uważa Alior Bank, proponując nową aranżację wnętrz w placówkach partnerskich.
– Niemal co piąty franczyzobiorca VeloBanku prowadzi więcej niż jedną placówkę – mówi Wojciech Olearnik, dyrektor departamentu sieci partnerskiej VeloBanku.
Czy jedna decyzja może znacząco wpłynąć na ścieżkę zawodową? Historia Anny Lango-Zagórskiej to dowód na to, że czasem warto zaryzykować.
– Chcemy zwiększyć nasz udział w rynku usług finansowych w Polsce – zapowiada Daniel Gawryczuk, prezes zarządu DG-INWEST.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Emotka – sieć edukacyjna oferująca zajęcia dla dzieci – rozwija się w modelu franczyzowym i poszukuje nowych partnerów. Firma specjalizuje się w programach uczących dzieci radzenia sobie z emocjami i budowania relacji społecznych.
Agencja Wirtualna to koncept franczyzowy, który pozwala rozpocząć własną działalność w marketingu internetowym bez doświadczenia i dużych inwestycji.
Marka Quiosque do końca tego roku otworzy 20 nowych salonów. Jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać się franczyzobiorcą marki?
Najlepsze rozwiązania rodzą się z potrzeby. Nie inaczej było w przypadku robota Fidi. Polskie rozwiązanie ma szansę podbić międzynarodowy rynek medyczny.
Plenti oferuje dostęp do innowacji za ułamek ich ceny. Ma też propozycje dla franczyzobiorców.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.