Subway wrócił na Nowy Świat

Bar w Warszawie przy ulicy Nowy Świat został oficjalnie otwarty 26 maja br.
Wtorek
26.05.2009
Subway, sieć sprzedająca kanapki, otworzył dziś 20. bar w Polsce – tym razem w Warszawie.
 

- W ciągu najbliższych pięciu lat planujemy otworzyć 200 punktów w kraju, w budowie są już 23. Do połowy czerwca uruchomimy bar na Starym Mieście oraz w biurowcu Mokotów Plaza w stolicy – mówi Michał Doroszewski, agent ds. rozwoju sieci Subway.

Pierwszy bar Subwaya powstał w Warszawie w 2000 roku.
– Dwa lata później prowadziliśmy już trzy placówki, w tym jedną na Nowym Świecie i jedną w centrum handlowym na Sadybie. W Sadybie sprzedaż szła źle, z kolei na Nowym Świecie budynek w którym funkcjonowaliśmy odzyskał prawowity właściciel i nas z niego wyrzucił – mówi Michael Moritz, właściciel sieci restauracji Subway. – Nagle została tylko jedna działająca restauracja w Galerii Mokotów. Gdyby nie ona, pewnie porzuciłbym Subwaya. Jednak ten jeden punkt miał tak wysokie obroty, że przestałem mieć jakiekolwiek obiekcje czy prowadzić nadal ten biznes – dodaje.

Michael Moritz zaznacza, że otwarcie jednego baru nie przyniesie jego właścicielowi fortuny. Dochody nie będą aż tak wielkie, żeby franczyzobiorca mógł pozwolić sobie na zatrudnienie ekipy pracowników i nieinteresowanie się biznesem.
– Dlatego radzę każdemu, kto kupuje od nas licencję na jedną restaurację, żeby sam też w niej pracował. Jeśli ktoś inwestuje w pięć punktów, może sobie pozwolić na większą swobodę. Mimo to powinien dbać o swój biznes. Zgodnie z koncepcją Subwaya, właściciel powinien być na miejscu – mówi Michael Moritz.

Obecnie w Polsce znajduje się 20 placówek Subwaya, pięć z nich mieści się w Warszawie, po trzy w Poznaniu i Krakowie, dwie w Gdańsku i Lublinie oraz po jednej w Łodzi, Płocku, Szczecinie, Opolu i Wrocławiu.
- Na razie otwieramy restauracje w miastach zamieszkałych przez ponad 100 tys. mieszkańców. Jednocześnie poszukujemy niestandardowych lokalizacji jak stacje benzynowe, dworce, centra sportowe. Zastanawiamy się również nad ekspansją na lotniskach – mówi Michał Doroszewski.

Przedsiębiorca, który chciałby otworzyć bar Subwaya musi liczyć się ze sporym wydatkiem. Koszt licencji na Polskę to 7,5 tys. euro. Do tej kwoty potencjalny franczyzobiorca powinien doliczyć koszt pozyskania lokalu o powierzchni minimum 60 m2 oraz jego wyposażenia.

(smoli), (awh)


POPULARNE NA FORUM

Biznes, który bije rekordy

Niestety jako osoba która ma bezpośrednie doświadczenie z ta franczyza, nie moge polecic wspolpracy z nimi. Te artykuly maja na celu tylko nabijanie kolejnych klientow.

1 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2024
Biesiadowo

Tak patrzę i biesiadowo pisze że ma 119 lokali. Ale na ich stronie nie ma nawet 50

1 wypowiedzi
ostatnia 29.01.2024
Kawiarnie Cafe Nescafe

Nie chciałabym tej franczyzy

6 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2023
McDonalds opinie o franczyzie

Ja bym pomyślała o tej franczyzie

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2023
Doświadczenia z Bafra Kebab

Witam wszystkich, zastanawiam się nad otwarciem punktu Bafry Kebab. Czytając komentarze w internecie mam mieszane odczucia. Czy ktoś się tym interesował? Otworzył? Jakie...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.04.2023
Własny, mobilny punkt gastronomiczny lody, gofry, granita - sprzedaż

Dzień dobry, Noszę się z zamiarem sprzedaży przyczepy (cesja leasingu) po franczyzie znanej jako Lodolandia. Jeśli jest ktoś zainteresowany to zachęcam do...

1 wypowiedzi
ostatnia 06.03.2023
Sushi we franczyzie - przegląd sprawdzonych pomysłów na bines

Pytanie do Redakcji: Dlaczego na pasku reklamowym pojawiają się reklamy franczyzodawców którzy działają na granicy prawa, zawierają w umowach klauzule abuzywne, są...

1 wypowiedzi
ostatnia 02.02.2023
Ile kosztuje McDonald's?

Ciekawe że budujesz restauracje za własne pieniądze ale zostaję własnością centrali

1 wypowiedzi
ostatnia 24.12.2022