Pomocna dłoń

Otwarcie własnej placówki bankowej to dopiero początek. Co trzeba zrobić, aby ten biznes odniósł sukces?
Wybór lokalu, jego wyposażenie, zawieszenie logo to tylko „opakowanie” biznesu. Najważniejsza jest sprzedaż i budowanie bazy klientów, która w dłuższej perspektywie przynosi placówce wymierne zyski. Trzeba postawić na dobrych pracowników, którzy wiedzą jak zdobyć klienta i potrafią dobrać dla niego ofertę. Trzeba znać swój lokalny rynek, aby wiedzieć w jakich obszarach można się na nim rozwinąć i jak przygotować akcje marketingowe, by skutecznie trafić do wybranych klientów.
To wcale nie jest takie proste...
Prowadzenie własnego biznesu nigdy nie jest proste. Prowadzenie placówki partnerskiej banku również wymaga zaangażowania, pomysłu na rozwój i zainteresowania tym biznesem. Dla nowego partnera to na pewno wyzwanie, aby opanować zasady działania placówki partnerskiej, nauczyć się zarządzania sprzedażą i budowania portfela klientów. Oczywiście partner z tymi zagadnieniami nie pozostaje sam. W moim regionie opiekuję się dziewięcioma placówkami partnerskimi, odwiedzam te placówki przynajmniej raz w miesiącu. Podczas spotkania razem z właścicielem placówki omawiamy wzajemne cele i oczekiwania, co do rozwoju pracowników i placówki, formy wsparcia. Analizujemy jakie działania reklamowe będą najlepsze i jakiego wsparcia wymagają z mojej strony. Dokonujemy analizy podjętych działań lub inicjatyw, które były przeprowadzone. Wspólnie z partnerem jesteśmy bardzo otwarci na klienta i jego potrzeby.
Menedżer pomaga w zarządzaniu placówką i dba o to by sprzedaż była jak największa. Czy poza swoją wiedzą i doświadczeniem może partnerom zaoferować coś więcej?
Oczywiście, że tak. Zadaniem menedżera jest przede wszystkim wskazywanie kierunków rozwoju placówki i praca nad tymi obszarami, które wymagają poprawy oraz nad tymi, których potencjał nie został w pełni wykorzystany. Mogę realnie wspierać placówki np. poprzez fundusz reklamowy. Wspólnie z partnerem decydujemy jakie działania reklamowe będą potrzebne dla jego placówki, szacujemy ich koszt oraz spodziewany efekt. W większości przypadków partnerzy otrzymują środki na pokrycie całości zaplanowanych działań i wspólnie dbamy o to, aby założony cel sprzedażowy osiągnąć. Ważne są również cykliczne spotkania, które integrują nasz region i pozwalają na wymianę opinii, doświadczeń i pomysłów. Szczególnie dla nowych partnerów ważne jest poznanie innych partnerów i czerpanie z ich doświadczenia.
Gdzie w 2013 roku BZ WBK będzie otwierał placówki partnerskie?
Chcemy rozwijać istniejące placówki, ale również otwierać nowe w całej Polsce. Stawiamy na mniejsze miasta, gdzie nie ma jeszcze naszego banku - wybraliśmy ponad 90 miejscowości, w których jest potencjał na rozwój placówek. W moim regionie czyli na Śląsku wytypowaliśmy, aż 14 takich miejscowości. Rok 2012 był rekordowym pod względem sprzedaży i wysokości wynagrodzenia, jakie wypracowali partnerzy. Wyniki po styczniu tego roku, pomimo złych prognoz na rynku, też są naprawdę bardzo dobre. Optymistycznie podchodzimy do 2013 i nastawiamy się na kolejne wzrosty sprzedaży. Teraz jest dobry czas na przyłączenie się do naszej sieci.
rozmawiała mk
ZOBACZ W KATALOGU




















PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Zostaw etat, postaw na siebie! Nowy numer „Własny Biznes FRANCHISING” to konkretne pomysły na biznes, sprawdzone modele franczyzowe i inspirujące historie przedsiębiorców.
Komfort klienta przekłada się na biznes franczyzobiorcy – uważa Alior Bank, proponując nową aranżację wnętrz w placówkach partnerskich.
– Niemal co piąty franczyzobiorca VeloBanku prowadzi więcej niż jedną placówkę – mówi Wojciech Olearnik, dyrektor departamentu sieci partnerskiej VeloBanku.
Czy jedna decyzja może znacząco wpłynąć na ścieżkę zawodową? Historia Anny Lango-Zagórskiej to dowód na to, że czasem warto zaryzykować.
– Chcemy zwiększyć nasz udział w rynku usług finansowych w Polsce – zapowiada Daniel Gawryczuk, prezes zarządu DG-INWEST.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Najlepsze rozwiązania rodzą się z potrzeby. Nie inaczej było w przypadku robota Fidi. Polskie rozwiązanie ma szansę podbić międzynarodowy rynek medyczny.
Plenti oferuje dostęp do innowacji za ułamek ich ceny. Ma też propozycje dla franczyzobiorców.
Sieć Przybij Piątaka przyciąga już wrocławskich studentów, a teraz chce otwierać franczyzowe puby w całej Polsce.
– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
Koncept Mniami Ice Cream uruchomi w tym sezonie więcej nowych lodziarni, niż wcześniej było w planach.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.