Biznes umeblowany

Dorota Placzyńska, menedżer ds. rozwoju sieci sklepów meblowych Abra.
Mija pierwsze półrocze 2013 roku? Jak pani je ocenia pod względem rozwoju sieci sklepów meblowych Abra?
Jak dotąd udaje nam się realizować cele związane z rozwojem sieci w pierwszym półroczu. W maju podpisaliśmy trzy umowy franczyzowe, które oznaczają nowe otwarcia w czerwcu i w lipcu. Wcześniej, na wiosnę, pod szyldem Abry rozpoczęły działalność dwa sklepy. Podsumowując, można powiedzieć, że mamy już pięć nowych placówek i liczymy na kolejne otwarcia. Aktualnie, ze względu na atrakcyjność miast, chcemy pozyskać partnera franczyzowego szczególnie w Gnieźnie, Tczewie i w Inowrocławiu. W dniach 5–7 czerwca organizujemy tam spotkania dla kandydatów na franczyzobiorców sieci Abra. Zainteresowane osoby będą mogły spotkać się z nami bezpośrednio, poznać zasady prowadzenia sklepy meblowego na licencji Abry oraz korzyści z inwestycji w nasz koncept franczyzowy.
Gdzie najczęściej Abra otwiera swoje sklepy na licencji? Na jakiej podstawie wybiera lokalizacje?
Interesują nas miasta od 30 do 100 tys. mieszkańców. Każdą lokalizację starannie oceniamy pod kątem powodzenia inwestycji. Przy wnikliwej selekcji lokalizacji, szczególną uwagę zwracamy na to, by dochody z prowadzonego sklepu pozwalały na utrzymanie pozycji rynkowej i były satysfakcjonujące dla naszych partnerów. System sprawdza się w mniejszych miejscowościach, co potwierdza rosnąca liczba multibiorców, którzy drugą placówkę otwierają zazwyczaj po ok. pół roku od otwarcia pierwszej. Aktualnie w ramach sieci Abra funkcjonuje 13 placówek franczyzowych, z czego 9 sklepów należy do multibiorców.
Ile wynosi kwota inwestycji w sklep franczyzowy Abra?
Osoby, które planują przystąpić do sieci Abra, powinny dysponować kwotą ok. 90 tys. zł. Tyle kosztuje remont i wyposażenie sklepu zgodnie z wytycznymi firmy. Na ekspozycję sklepu sieć udziela partnerowi nieoprocentowanego kredytu na 12 miesięcy. Abra nie pobiera opłaty marketingowej, a opłata bieżąca wynosi 500 zł plus 3 proc. od cen zakupu.
rozmawiała (mk)
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Sieć Komfort padła ofiarą cyberataku, który spowodował zakłócenia w działaniach sklepów stacjonarnych i sklepu on-line.
Przejście z pracy na etacie do prowadzenia własnej działalności to decyzja wymagająca odwagi. Kasper Serafiński, właściciel sklepu Powered by Kramp, długo zastanawiał się, czy jest gotowy.
Homla chce powiększyć swoją sieć. Szuka franczyzobiorców zainteresowanych otwarciem sklepu marki w miastach powyżej 30 tys. mieszkańców.
Rozwijająca sieć marketów Mrówka Grupa PSB rośnie szybciej niż cały rynek. Na jakich zasadach można do niej dołączyć?
– Jesteśmy marką globalną, mamy partnerów w wielu krajach świata, ale nieustannie rozwijamy swoją sieć – mówi Jacek Kozłowski, właściciel marki Komandor.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
Xtreme Fitness Gyms otwiera kolejne kluby, ale to nie liczby przyciągają uwagę. Co sprawia, że franczyzobiorcy zostają na dłużej i rozwijają się razem z siecią?
Platforma Tribeware to inteligentny pośrednik między menedżerem a pracownikami. Wskazuje im drogę do przyjętych celów, nagradza za wykonane zadania i wylicza, co udało się dzięki nim zyskać.
Robert Podleś, właściciel firmy Cobi, zaczynał prowadzić biznes w trudnej komunistycznej rzeczywistości. Dzisiaj jego firma sprzedaje swoje produkty do ponad 40 krajów świata. Ale gdyby nie mama, kto wie jak potoczyłyby się jego losy...
Rafał Jaźwiński od trzech lat prowadzi placówkę franczyzową pod marką Northgate Logistics. Specyfika biznesu pozwala obsługiwać klientów na całym świecie.
POPULARNE NA FORUM
Ubrania robocze
Zazwyczaj za odzież roboczą odpowiada firma, która zatrudnia pracowników. Pracodawca może jednak poprosić osobę zatrudnioną o pokrycie kosztów zakupu odzieży lub...
Ubrania robocze
Na jakich stanowiskach wymagane jest kupienie pracownikowi odziezy roboczej? Czy jest to obowiązek pracodawcy ?
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?
Trudno powiedzieć, która opcja będzie najlepsza. Teraz wiele opcji, a deweloperzy są najbardziej ukierunkowane na nabywców.
Ekologiczne zyski
Potwierdzam, fotowoltaika to przyszłość, sam z niej korzystam i już po paru miesiącach widzę oszczędności energetyczne.
Biznes na wsi
Agroturystyka to świetny pomysł, ale trzeba mieć warunki.
Ogród
Skąd kupowaliście artykuły do ogrodu? Widziałam, że na Dajar.pl jest interesujący wybór
Skład opałowo-węglowy
Jeżeli chodzi o węgiel najlepiej wybrać sprawdzony skład węgla w którym można kupić węgiel najwyższej jakości a nie węgiel z którym są problemy i my również je...
Jaki sklep meblowy?
Jak chcesz mieć meble na lata, to nie kupuj w Jysk czy innych marketach. Wybieraj tylko sprawdzone marki.