Oferta – chwilówki, biznes – na lata

Kredigo od blisko pięciu lat zajmuje się udzielaniem krótkoterminowych pożyczek. Wraz z rosnącą liczbą klientów oraz popularnością produktu właściciele marki decydowali się na otwarcie kolejnych biur. W tej chwili firma posiada trzy placówki własne oraz dwie partnerskie. Wszystkie działają na południu Polski w średniej wielkości miastach.
- Właśnie tam najlepiej sprawdzają się nasze pożyczki – w miastach liczących 60-100 tys. mieszkańców. Biznes, który prowadzimy nie jest skomplikowany, ale bez wsparcia biura prawnego, systemu IT, działu windykacji i centrali trudno poradzić sobie w pojedynkę . Doświadczenie zdobyte przez nas na przestrzeni ostatnich kilku lat pozwala zminimalizować ryzyko oraz wyeliminować podstawowe błędy – twierdzi Tomasz Gardy z Kredigo.
Franczyzodawca wycenia inwestycję w placówkę partnerską na 11 tys. zł, bowiem tyle kosztuje wyposażenie biura. W zamian za opłatę licencyjną w wysokości 10 tys. zł przedsiębiorca otrzymuje materiały marketingowe (ulotki, wizytówki, kaseton zewnętrzny, reklamę do wyklejenia witryny), obsługę prawną oraz dostęp do systemu informatycznego, niezbędnego podczas podpisywania umów z klientami. W systemie znajdują się klienci, którzy już skorzystali z pożyczki lub uzyskali odmowę ze względu na brak wiarygodności.
- Przy udzielaniu tzw. chwilówek nie weryfikujemy historii kredytowej klienta w BIK. Sprawdzamy natomiast czy posiada stałe źródła dochodu. Do tego dochodzi intuicja. Czasem nie warto ryzykować udzielając jednej wysokiej pożyczki. Lepiej postawić na kilka mniejszych, co przeniesie podobny zysk, jednak z dużo mniejszym ryzykiem – wyjaśnia Tomasz Gardy.
Firma nie oczekuje, że partner będzie prowadził biznes w drogiej lokalizacji w centrum miast. – Ze względu na to, że nasi klienci cenią sobie dyskrecję, rynek lub deptak nie jest najlepszym pomysłem. Natomiast dobrze sprawdzają się biura otwarte blisko dużych zakładów pracy, gdzie znajduje się wielu potencjalnych pożyczkobiorców i można liczyć na rekomendacje. Dodatkowo skraca się czas weryfikacji zatrudnienia klienta - radzi przedstawiciel Kredigo.
Szczegóły swojego konceptu firma zaprezentuje na październikowych Targach Franczyzy, które 17-19 października odbędą się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
(dw)

ZOBACZ W KATALOGU




















PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Zostaw etat, postaw na siebie! Nowy numer „Własny Biznes FRANCHISING” to konkretne pomysły na biznes, sprawdzone modele franczyzowe i inspirujące historie przedsiębiorców.
Komfort klienta przekłada się na biznes franczyzobiorcy – uważa Alior Bank, proponując nową aranżację wnętrz w placówkach partnerskich.
– Niemal co piąty franczyzobiorca VeloBanku prowadzi więcej niż jedną placówkę – mówi Wojciech Olearnik, dyrektor departamentu sieci partnerskiej VeloBanku.
Czy jedna decyzja może znacząco wpłynąć na ścieżkę zawodową? Historia Anny Lango-Zagórskiej to dowód na to, że czasem warto zaryzykować.
– Chcemy zwiększyć nasz udział w rynku usług finansowych w Polsce – zapowiada Daniel Gawryczuk, prezes zarządu DG-INWEST.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Emotka – sieć edukacyjna oferująca zajęcia dla dzieci – rozwija się w modelu franczyzowym i poszukuje nowych partnerów. Firma specjalizuje się w programach uczących dzieci radzenia sobie z emocjami i budowania relacji społecznych.
Najlepsze rozwiązania rodzą się z potrzeby. Nie inaczej było w przypadku robota Fidi. Polskie rozwiązanie ma szansę podbić międzynarodowy rynek medyczny.
Plenti oferuje dostęp do innowacji za ułamek ich ceny. Ma też propozycje dla franczyzobiorców.
Agencja Wirtualna to koncept franczyzowy, który pozwala rozpocząć własną działalność w marketingu internetowym bez doświadczenia i dużych inwestycji.
– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.