Wymiana walut i know-how
Cinkciarz.pl to internetowy kantor wymiany walut, który posiada także punkty stacjonarne. Znajdują się one w centrach handlowych i supermarketach miast zachodniej Polski: w Pile, Poznaniu, Zielonej Górze i Lubinie. Oprócz standardowej oferty wymiany walut, w kantorze można także opłacić rachunki i doładować telefon komórkowy. W połowie roku właściciel kantorów rozpocznie sprzedaż licencji dla przedsiębiorców zainteresowanych założeniem biznesu oraz dla osób, które już prowadzą kantor i chciałyby poszerzyć swoją ofertę.
- Wszystkie kantory współpracujące w ramach umowy franczyzowej będą oznaczone wspólnym szyldem Cinkciarz.pl, oferując taki sam standard i zakres usług finansowych. Placówki zyskają tym samym możliwość rozszerzenia dotychczasowej oferty wymiany walut, m.in. o karty walutowe oraz przekazy pieniężne – mówi Kamil Sahaj, menedżer ds. marketingu Cinkciarz.pl. - Zapewniamy wsparcie biznesowe w postaci działań marketingowych. W ramach systemu przewidziano również program partnerski oraz dodatkowe korzyści dla właścicieli kantorów, związane z bieżącymi działaniami biznesowymi i marketingowymi Cinkciarz.pl, np. bilety na mecze reprezentacji Polski w piłce nożnej, której jesteśmy oficjalnym sponsorem.
Zgodnie z ustawą Prawo dewizowe prowadzenie kantoru stanowi działalność regulowaną. Wymaga więc spełnienia warunków określonych przepisami prawa. Aby prowadzić własny kantor, potrzebne jest uzyskanie zezwolenie ministra finansów, a także wpisu do rejestru działalności kantorowej. Ustawa wyklucza osoby, które w przeszłości zostały prawomocnie skazane za przestępstwo skarbowe bądź inne, popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej. Pracownik kantoru powinien dysponować zaświadczeniem potwierdzającym odbycie szkolenia, chyba że przed objęciem stanowiska w kantorze zdobył co najmniej roczne doświadczenie w pracy w banku. Musi także znać przepisy regulujące działalność kantorową.
(dw)
ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Alior Bank rozszerza ofertę wsparcia dla franczyzobiorców. W ramach dwóch uzupełniających się programów mogą łącznie otrzymać do 100 tys. zł brutto.
Emilia Piesik weszła we franczyzowy biznes razem z mamą. Dziś sama ma dzieci i wciąż chwali sobie współpracę z franczyzodawcą.
Małgorzata Rodziewicz od 10 lat jest partnerem Santander Bank Polska. Jak ocenia współpracę z bankiem?
Joanna Ewert długo poznawała od podszewki Santander Bank Polska, aż wreszcie postanowiła zostać jego franczyzobiorczynią. Podczas zeszłorocznych Targów Franczyza została laureatką konkursu TOP Franczyzobiorca, w kategorii „Mistrz sociali”.
Franczyza Alior Banku liczy już 15 lat. Marta Radziwiłko, jedna z pierwszych franczyzobiorczyń marki, mówi, że nigdy się nie zawiodła i ciągle się rozwija.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Rozważasz otwarcie firmy? Najpierw zainwestuj w subskrypcję magazynu "Własny Biznes FRANCHISING" i sprawdź, jaki biznes się opłaca! Tego nie przeczytasz w internecie!
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Franczyzobiorczyni Tax Safe z Krakowa dba o work-life balance, ale klientów cały czas jej przybywa. Jak sobie radzi?
La Mancha szuka partnerów szczególnie w Białymstoku i Szczecinie. Dlaczego to dobry moment na nawiązanie współpracy?
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.