W biznesie jest jak w sporcie
Jacek Biskup dyrektor departamentu zarządzania siecią partnerską w Meritum Banku.
Jak wygląda dziś rynek placówek bankowych na licencji?
Jest nieco mniejszy, bo niektóre banki zrezygnowały z modelu franczyzowego. Z drugiej strony jest też silniejszy, bo instytucje finansowe, które zostały na rynku franczyzy zmodernizowały i wzmocniły swoje systemy partnerskie, stawiając na ich dalszy rozwój. Sądzę też, że znacznie wzrosła świadomość franczyzobiorców w tej branży. Dziś większość nich dobrze wie, że klienta trzeba pozyskać, obsłużyć i utrzymać, a siedzenie za biurkiem tego nie zagwarantuje.
Jakie są warunki powodzenia we franczyzie bankowej?
Profesjonalne narzędzia i świadomy franczyzobiorca. Podstawowe narzędzia do pracy i zarabiania pieniędzy to dobra oferta produktowa, marketing ogólnopolski i lokalny oraz odpowiedni system wynagradzania partnerów. Naszą rolą jest przygotowanie tych narzędzi, a rolą partnera, aktywne z nich korzystanie. Nasz system partnerski jest tak skonstruowany, żeby na współpracy zyskiwały obie strony. Warunkiem jest zaangażowanie każdej ze nich. W bankowej franczyzie trzeba pracować systematycznie przez cały miesiąc, a nie tylko przez ostatnie dwa tygodnie, żeby jakoś dopiąć plany sprzedażowe. W biznesie, podobnie jak w sporcie, trzeba umieć rozkładać siły. Nie da się pół maratonu przejść spacerem, a drugiej połowy przebiec sprintem.
Nasi franczyzobiorcy wiedzą, po co otwiera się placówkę partnerską banku – po to by zarabiała pieniądze. Mają też do tego predyspozycje. Naszym celem nie jest masowa produkcja placówek – otwieranie kolejnych punktów tylko po to by wypełnić mapę kolejnymi punktami. Jesteśmy na tyle pewni jakości naszego systemu partnerskiego, że jako jedna z nielicznych instytucji finansowych, nie ograniczamy swoich partnerów zakazem konkurencji. Wierzymy, że jakość obroni się sama.
Rozmawiał (emka)
ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Alior Bank rozszerza ofertę wsparcia dla franczyzobiorców. W ramach dwóch uzupełniających się programów mogą łącznie otrzymać do 100 tys. zł brutto.
Emilia Piesik weszła we franczyzowy biznes razem z mamą. Dziś sama ma dzieci i wciąż chwali sobie współpracę z franczyzodawcą.
Małgorzata Rodziewicz od 10 lat jest partnerem Santander Bank Polska. Jak ocenia współpracę z bankiem?
Joanna Ewert długo poznawała od podszewki Santander Bank Polska, aż wreszcie postanowiła zostać jego franczyzobiorczynią. Podczas zeszłorocznych Targów Franczyza została laureatką konkursu TOP Franczyzobiorca, w kategorii „Mistrz sociali”.
Franczyza Alior Banku liczy już 15 lat. Marta Radziwiłko, jedna z pierwszych franczyzobiorczyń marki, mówi, że nigdy się nie zawiodła i ciągle się rozwija.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Rozważasz otwarcie firmy? Najpierw zainwestuj w subskrypcję magazynu "Własny Biznes FRANCHISING" i sprawdź, jaki biznes się opłaca! Tego nie przeczytasz w internecie!
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Franczyzobiorczyni Tax Safe z Krakowa dba o work-life balance, ale klientów cały czas jej przybywa. Jak sobie radzi?
La Mancha szuka partnerów szczególnie w Białymstoku i Szczecinie. Dlaczego to dobry moment na nawiązanie współpracy?
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.