Biznes dla doświadczonych

Tomasz Pawłowski, dyrektor sieci franczyzowej Eurobanku
Jak wygląda dziś rynek usług finansowych?
Wiele się tu dzieje. Proces zmian rozpoczął się od kryzysu finansowego, który wymógł przemodelowanie biznesu przez wielu graczy. W efekcie tych zmian sektor consumer finance w czystej postaci w zasadzie zniknął z rynku. Tradycyjne biznesy pośrednictwa finansowego od kilku lat są w odwrocie, a multibankowa oferta jest domeną największych firm doradztwa finansowego. Miejsce małych podmiotów z tego sektora zajęły wyspecjalizowane chwilówki.
A co robią banki?
Szukają swojej szansy w ofercie uniwersalnej. W strategiach rozwoju banków dominują trzy kierunki: pozyskiwanie nowych klientów, jakość oraz utrzymanie wysokiej rentowności.
Jak radzą sobie franczyzobiorcy?
System partnerski Eurobanku należy dziś do najbardziej stabilnych na rynku. Sami partnerzy, to przedsiębiorcy, którzy własnym portfelem odpowiadają za biznes. Z jednej strony pilnują kosztów, z drugiej dbają o przychody. Są również świadomi tego, że najważniejszym orężem w walce o niego od kilku lat niezmiennie pozostaje jakość obsługi.
Kto dzisiaj może zostać franczyzobiorcą banku?
Jeszcze kilka lat temu współpracę z bankową siecią partnerską mógł rozpocząć praktycznie każdy. Dzisiaj to biznes, w którym najbardziej liczy się doświadczenie branżowe i zaangażowanie. Franczyzobiorca powinien być po pierwsze doradcą, który potrafi rozpoznać potrzeby klienta, po drugie sprzedawcą, który umie sprzedać produkt i po trzecie dobrym menedżerem, który potrafi zmotywować pracowników i wyegzekwować to, co sam zarządził.
Rozmawiał Marcin Kaleta
ZOBACZ W KATALOGU




















PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Zostaw etat, postaw na siebie! Nowy numer „Własny Biznes FRANCHISING” to konkretne pomysły na biznes, sprawdzone modele franczyzowe i inspirujące historie przedsiębiorców.
Komfort klienta przekłada się na biznes franczyzobiorcy – uważa Alior Bank, proponując nową aranżację wnętrz w placówkach partnerskich.
– Niemal co piąty franczyzobiorca VeloBanku prowadzi więcej niż jedną placówkę – mówi Wojciech Olearnik, dyrektor departamentu sieci partnerskiej VeloBanku.
Czy jedna decyzja może znacząco wpłynąć na ścieżkę zawodową? Historia Anny Lango-Zagórskiej to dowód na to, że czasem warto zaryzykować.
– Chcemy zwiększyć nasz udział w rynku usług finansowych w Polsce – zapowiada Daniel Gawryczuk, prezes zarządu DG-INWEST.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Emotka – sieć edukacyjna oferująca zajęcia dla dzieci – rozwija się w modelu franczyzowym i poszukuje nowych partnerów. Firma specjalizuje się w programach uczących dzieci radzenia sobie z emocjami i budowania relacji społecznych.
Najlepsze rozwiązania rodzą się z potrzeby. Nie inaczej było w przypadku robota Fidi. Polskie rozwiązanie ma szansę podbić międzynarodowy rynek medyczny.
Plenti oferuje dostęp do innowacji za ułamek ich ceny. Ma też propozycje dla franczyzobiorców.
Agencja Wirtualna to koncept franczyzowy, który pozwala rozpocząć własną działalność w marketingu internetowym bez doświadczenia i dużych inwestycji.
– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.