Biznes dla doświadczonych

Tomasz Pawłowski, dyrektor sieci franczyzowej Eurobanku
Jak wygląda dziś rynek usług finansowych?
Wiele się tu dzieje. Proces zmian rozpoczął się od kryzysu finansowego, który wymógł przemodelowanie biznesu przez wielu graczy. W efekcie tych zmian sektor consumer finance w czystej postaci w zasadzie zniknął z rynku. Tradycyjne biznesy pośrednictwa finansowego od kilku lat są w odwrocie, a multibankowa oferta jest domeną największych firm doradztwa finansowego. Miejsce małych podmiotów z tego sektora zajęły wyspecjalizowane chwilówki.
A co robią banki?
Szukają swojej szansy w ofercie uniwersalnej. W strategiach rozwoju banków dominują trzy kierunki: pozyskiwanie nowych klientów, jakość oraz utrzymanie wysokiej rentowności.
Jak radzą sobie franczyzobiorcy?
System partnerski Eurobanku należy dziś do najbardziej stabilnych na rynku. Sami partnerzy, to przedsiębiorcy, którzy własnym portfelem odpowiadają za biznes. Z jednej strony pilnują kosztów, z drugiej dbają o przychody. Są również świadomi tego, że najważniejszym orężem w walce o niego od kilku lat niezmiennie pozostaje jakość obsługi.
Kto dzisiaj może zostać franczyzobiorcą banku?
Jeszcze kilka lat temu współpracę z bankową siecią partnerską mógł rozpocząć praktycznie każdy. Dzisiaj to biznes, w którym najbardziej liczy się doświadczenie branżowe i zaangażowanie. Franczyzobiorca powinien być po pierwsze doradcą, który potrafi rozpoznać potrzeby klienta, po drugie sprzedawcą, który umie sprzedać produkt i po trzecie dobrym menedżerem, który potrafi zmotywować pracowników i wyegzekwować to, co sam zarządził.
Rozmawiał Marcin Kaleta
ZOBACZ W KATALOGU




















PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

– Budujemy biznes oparty o kilka grup produktowych, z których każda generuje przychód dla franczyzobiorcy – mówi Daniel Gehrke z Alior Banku.
– International Franchise Day to święto dobrej współpracy dla tych, którzy w takim modelu działają – podkreśla Adam Kuc, właściciel placówki partnerskiej VeloBanku.
Powódź zniszczyła jego placówkę, ale nie biznes. Mariusz Hajdasz, partner PKO Banku Polskiego, opowiada, jak wygląda franczyza bankowa, gdy przychodzą prawdziwe kryzysy.
Hiszpanie chcą sprzedać udziały w Santander Bank Polska austriackiemu Erste Group. Co to oznacza dla dalszego rozwoju sieci i dla franczyzobiorców?
Do 60 tys. zł na otwarcie placówki partnerskiej – Alior Bank kontynuuje wsparcie dla przedsiębiorców.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
Xtreme Fitness Gyms otwiera kolejne kluby, ale to nie liczby przyciągają uwagę. Co sprawia, że franczyzobiorcy zostają na dłużej i rozwijają się razem z siecią?
Rafał Jaźwiński od trzech lat prowadzi placówkę franczyzową pod marką Northgate Logistics. Specyfika biznesu pozwala obsługiwać klientów na całym świecie.
Northgate Logistics notuje szybki przyrost sieci i nie zamierza tego zmieniać. W ubiegłym roku otworzyła siedem placówek.
Przedsiębiorcy zbyt nisko wyceniają produkty i usługi ze strachu przed utratą klienta. Tymczasem mądrze skalkulowana cena nie tylko przynosi zyski, lecz także pomaga w budowaniu prestiżu marki.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.