Sznurowadła na suwak

Adam Tumiński, twórca zipped mówi, że pomysł narodził się z.... lenistwa.
– Miałem sznurowane buty, których nie chciało mi się rozwiązywać – opowiada wynalazca. – A musiałem, bo inaczej nie dało się wcisnąć nogi. Zastanawiałem się, jak można by inaczej poradzić sobie z tą przeszkodą, szukałem czegoś w internecie. Ale nie znalazłem. Sam więc stworzyłem prototyp zipped. Okazało się, że to bardzo wygodne.
Zipped to po prostu suwak, który można przymocować do sznurowanych butów. Mocuje się go właśnie za pomocą sznurowadeł. But właściwie nie zmienia swojego wyglądu, za to oszczędza się mnóstwo czasu, bo zamiast sznurować, można go po prostu zasunąć w kilka sekund. Adam Tumiński postanowił, że uruchomi produkcję zippedów. Część środków zebrał na internetowej platformie crowdfoundingowej, postarał się też o dotację unijną. Za te pieniądze stworzył linię produkcyjną w garażu. Wytwarzał 1 tys. sztuk zipeedów na dobę. Nie było zresztą większego zapotrzebowania, bo produkt nie był szeroko reklamowany. Ale wynalazek okazał się na tyle ciekawy, że opisano go w książce „101 niezwykłych pomysłów na biznes”.
– Internet oszalał na punkcie zipped – śmieje się Adam Tumiński. – A ja znalazłem inwestora.
Masowa produkcja
Zipped od razu wpadł w oko Wojciechowi Goduńskiemu, właścicielowi firmy Wojtex. Do tej pory Wojtex i jego właściciel specjalizowali się w gastronomii. Do Wojtexu należy pięć konceptów gastronomicznych, które od lat rozwijają sie we franczyzie: Biesiadowo, Crazy Piramid Pizza, Western Chicken, Rybkodaknia i kawiarnie Coffee Loffee. Czyżby nadszedł czas na zmiany?
– Owszem, do tej pory zajmowaliśmy się gastronomią. Ale jesteśmy otwarci na inwestycje w nowe pomysły. Gdy przeczytałem o zippedach pomyślałem, że to może być interes mojego życia – nie ukrywa Wojciech Goduński.
Nie chce zdradzić, ile zainwestował w wynalazek, ale należy do niego 50 proc. udziałów. Kilka tygodni temu w Aleksandrowie Łódzkim ruszyła masowa produkcja zippedów. Wkrótce ma dojść do poziomu 100 tys. sztuk dziennie. Na początek suwaki będą dostępne w czterech rozmiarach i dziesięciu wersjach kolorystycznych.
– Szukamy dystrybutorów, nie tylko na Polskę, ale też na zagranicę – mówi Wojciech Goduński. – W tej chwili mamy już podpisaną umowę na dystrybucję w Danii. Chcemy zainwestować w promocję zippedów, lokować produkt m.in. w programach młodzieżowych. Ale to wynalazek nie tylko dla młodzieży, może się przydać i dzieciom, i osobom starszym, może być używany np. przez służby mundurowe. Z czasem będziemy wprowadzać nową kolorystykę i nowe rozmiary.
Adam Tumiński ma w zanadrzu jeszcze inne wynalazki. Z niektórymi wystąpił w telewizyjnym programie Dragon's Den.
– Na razie czekają na swoją kolej – śmieje się wynalazca.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Świece sojowe zdobywają serca klientów, a ich produkcja kusi jako pomysł na biznes, który łączy pasję z dochodem. Czy faktycznie można na tym zarobić?
Dofinansowane posiłki w pracy to nie tylko benefit dla pracowników, ale także sprawdzony model biznesowy. SmartLunch łączy interesy firm, restauratorów i dostawców, upraszczając sposób zamawiania jedzenia.
Każdy chce pachnieć wyjątkowo. Jednak nie każdy potrafi odnaleźć swój zapach przez ogromną ilość perfum na rynku. Z pomocą przychodzi stylista zapachowy. Ten stosunkowo nowy zawód w Polsce zdobywa coraz większą popularność.
Makrama może być dobrym pomysłem na biznes dla osób uzdolnionych artystycznie. Ręcznie robione, oryginalne produkty z makramy są coraz bardziej popularne i sprzedają się za wysoką cenę.
Wzrosło zainteresowanie Polaków bushcraftem oraz surwiwalem. Szkolenia, obozy czy tego typu wyprawy outdoorowe to pomysł dla ludzi z pasją, wiedzą i umiejętnościami. Rynek weryfikuje firmy, które liczą w tej branży wyłącznie na szybki zysk.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Emotka – sieć edukacyjna oferująca zajęcia dla dzieci – rozwija się w modelu franczyzowym i poszukuje nowych partnerów. Firma specjalizuje się w programach uczących dzieci radzenia sobie z emocjami i budowania relacji społecznych.
Najlepsze rozwiązania rodzą się z potrzeby. Nie inaczej było w przypadku robota Fidi. Polskie rozwiązanie ma szansę podbić międzynarodowy rynek medyczny.
Plenti oferuje dostęp do innowacji za ułamek ich ceny. Ma też propozycje dla franczyzobiorców.
Agencja Wirtualna to koncept franczyzowy, który pozwala rozpocząć własną działalność w marketingu internetowym bez doświadczenia i dużych inwestycji.
– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
POPULARNE NA FORUM
Co sądzicie o Oskrobie?
Witam, Z calego serca odradzam jakąkolwiek wspolprace z ta firma. Okolo 2 miesiące temu zglosilam sie do Oscroby bedac zainteresowana franczyza ich sieci. Wyslalam do nich...
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?
Najlepiej zacząć od kupna gotowej spółki . Zakup gotowej spółki daje pewność, że firma istnieje i ma już zarejestrowany kapitał zakładowy, co może być ważne z...
Oszukani przez franczyzodawcę
Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...
Czy na odzieży można jeszcze zarobic?
Ja kupuję na hurtowni stradimoda.pl od jakiegoś roku nie zawiodłam się doradzą zawsze dobrze dbają o klienta a uwierzcie mi jest dużo hurtowni które chcą tylko...
piszę pracę na temat franchisingu :)
hej, tez poszukuję danych, znalazłaś coś może oprócz ilości placówek i marek franczyzowych?
Sukcesja w Intermarché i Bricomarché
przeciez to złodzieje
piszę pracę na temat franchisingu :)
Szukam szcegółowego raporty na temat franczyzy w latach przed pandemią i po. Rozumiem że osttani raport opublikowany był za rok 2010 ale niestety jego również nię mogę...
Praca magisterska - licencjacka o franchisingu
Witam, Jestem studentką III roku Finansów i Rachunkowości na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Obecnie prowadzę badania w ramach seminarium dyplomowego. Poniższa ankieta...