200 na liczniku

Eurobank pojawił się na rynku jako specjalista od kredytów gotówkowych i szybko wyrósł na na jednego z liderów consumer finance w Polsce. Dziś jest bankiem detalicznym z szeroką ofertą dla klienta indywidualnego. Obecnie posiada 282 oddziały własne, a w kwietniu uruchomił 200. placówkę partnerską, która mieści się w Tomaszowie Mazowieckim. Odkąd Eurobank zajął się franczyzą, stawiał na miejscowości pomiędzy 12 a 25 tys. mieszkańców, dziś 85 proc. sieci partnerskiej znajduje się w takich lokalizacjach. Obecnie Eurobank nadal szuka miejsc na rynku do kolejnych otwarć w miastach pomiędzy 12-25 tys. mieszkańców.
– Cały czas staramy się, by nasz model franczyzowy był atrakcyjny i dostępny dla kolejnych inwestorów. Szukamy lokalizacji zapewniających duży potencjał sprzedażowy naszym partnerom, w tej kwestii bierzemy też pod uwagę ich propozycje. Rok do roku liczba placówek franczyzowych zwiększa się o kolejne oddziały i systematycznie rośnie liczba tzw. multifranczyzobiorców, czyli partnerów prowadzących więcej niż jedną placówkę. Obecnie jest ich 46, co stanowi niemal 40 proc. sieci – wyjaśnia Tomasz Pawłowski, dyrektor sieci franczyzowej w Eurobanku.
Placówki franczyzowe funkcjonują pod marką Eurobanku i korzystają ze standardowych wizualizacji oraz materiałów marketingowych. Wszystkie produkty i usługi oferowane w placówkach franczyzowych są identyczne jak w tradycyjnych oddziałach banku. Znajdują się wśród nich: kredyty gotówkowe, karty kredytowe i płatnicze, lokaty terminowe, kredyty hipoteczne i rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe.
Koszt inwestycji w dwustanowiskową placówkę franczyzową Eurobanku to około 39 tys. złotych. Do wskazanej kwoty należy doliczyć koszty adaptacji lokalu. Bank szacuje, że na prowadzeniu placówki partnerskiej franczyzobiorca może uzyskać dochód od kilku do kilkudziesięciu tys. zł miesięcznie.

ZOBACZ W KATALOGU




















PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Zostaw etat, postaw na siebie! Nowy numer „Własny Biznes FRANCHISING” to konkretne pomysły na biznes, sprawdzone modele franczyzowe i inspirujące historie przedsiębiorców.
Komfort klienta przekłada się na biznes franczyzobiorcy – uważa Alior Bank, proponując nową aranżację wnętrz w placówkach partnerskich.
– Niemal co piąty franczyzobiorca VeloBanku prowadzi więcej niż jedną placówkę – mówi Wojciech Olearnik, dyrektor departamentu sieci partnerskiej VeloBanku.
Czy jedna decyzja może znacząco wpłynąć na ścieżkę zawodową? Historia Anny Lango-Zagórskiej to dowód na to, że czasem warto zaryzykować.
– Chcemy zwiększyć nasz udział w rynku usług finansowych w Polsce – zapowiada Daniel Gawryczuk, prezes zarządu DG-INWEST.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Emotka – sieć edukacyjna oferująca zajęcia dla dzieci – rozwija się w modelu franczyzowym i poszukuje nowych partnerów. Firma specjalizuje się w programach uczących dzieci radzenia sobie z emocjami i budowania relacji społecznych.
Najlepsze rozwiązania rodzą się z potrzeby. Nie inaczej było w przypadku robota Fidi. Polskie rozwiązanie ma szansę podbić międzynarodowy rynek medyczny.
Plenti oferuje dostęp do innowacji za ułamek ich ceny. Ma też propozycje dla franczyzobiorców.
Agencja Wirtualna to koncept franczyzowy, który pozwala rozpocząć własną działalność w marketingu internetowym bez doświadczenia i dużych inwestycji.
– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.