Na celowniku mniejsze miasta

By wejść w biznes pod szyldem Komfortu, przyszły partner musi jedynie dysponować kapitałem w wysokości 50 tys. zł netto i lokalem o powierzchni od 250 do 400 m2.
Sobota
11.06.2016
Komfort poszukuje franczyzobiorców m.in. w Dębicy, Jaśle, Ostrowcu Świętokrzyskim, Jastrzębiu Zdroju i Puławach. Franczyzodawca w całości pokrywa koszty inwestycji w sklep.
 

Preferowane lokalizacje zostały dokładnie sprawdzone pod względem konkurencji oraz potencjalnego popytu na ofertę firmy. Weryfikacji poddano również lokalny rynek nieruchomości – wtórny i pierwotny, którego rozwój ma mocny wpływ na branżę wyposażenia wnętrz. Wytypowane w ten sposób lokalizacje, bardzo dobrze rokują dla działalności biznesowej pod szyldem Komfortu.

– Otwieramy sklepy w miastach od 30 tys. do 100 tys. mieszkańców. Są to mniejsze miejscowości, ale z dużym zapotrzebowaniem na atrakcyjną ofertę, której wciąż tam brakuje. Chcemy wypełnić niszę, w czym na pewno pomoże współpraca z franczyzobiorcami. Ich wiedza o lokalnym rynku zwiększy konkurencyjność Komfortu z korzyścią dla obu stron – mówi Michał Stemplewski, menedżer klientów kluczowych sieci Komfort.

Mniejsze miasta znalazły się na celowniku marki Komfort jakiś czas temu i to z myślą o nich sieć wprowadziła nowe, bardziej korzystne zasady współpracy franczyzowej. By wejść w biznes pod szyldem Komfortu, przyszły partner musi jedynie dysponować kapitałem w wysokości 50 tys. zł netto i lokalem o powierzchni od 250 do 400 m2. Komfort bierze na siebie m.in. wysoką inwestycję początkową, finansowanie zatowarowania oraz niesprzedane końcówki kolekcji. Zarządza tym centrala, dzięki czemu rotacja asortymentu jest płynna i zgodna z aktualnymi trendami. Licencjobiorcy Komfortu są natomiast odpowiedzialni za sprzedaż produktów w sklepie i za profesjonalną obsługę klienta – doradztwo, dostawę zakupionego towaru do odbiorcy i montaż pokryć podłogowych.

Franczyzobiorca zarabia na prowizji za sprzedaż towaru i usług związanych z montowaniem pokryć podłogowych czy sprzedażą ratalną. Co ważne, w skład wynagrodzenia wchodzą prowizje od sprzedaży w salonie, jak i od zamówień składanych online, które dany sklep realizuje. Partner może również liczyć na premie za wzorcowe zarządzanie biznesem. Kluczem do wiedzy na ten temat są szkolenia, z których korzystają zarówno partnerzy, jak i ich pracownicy.

Aktualnie w całym kraju funkcjonuje 107 sklepów Komfort – 81 własnych i 26 franczyzowych.


doradca we franczyzie