Wykorzystać lato
Punkty sezonowe to sposób na wykorzystanie potencjału turystycznych miejscowości, które latem przeżywają oblężenie. Tam mogą spotkać się klienci, którzy markę już znają, jak i ci, którzy dotąd się z nią nie zetknęli.
- W czerwcu powstało 14 naszych sezonowych punktów sprzedaży – informuje Ewa Matuszak, dyrektor sprzedaży spółki CDRL, właściciela marki Coccodrillo. - Uruchomiliśmy je głównie nad morzem, między innymi w Dźwirzynie, Ustce, Jarosławcu, Krynicy Morskiej, ale także w innych regionach kraju: w Solinie, Mikołajkach i wielkopolskim Skorzęcinie. Już możemy powiedzieć, że ten model się sprawdził. Będziemy kontynuować tę działalność w przyszłym roku.
W Polsce działają obecnie 92 salony własne marki oraz 145 franczyzowych. Nowe sklepy powstały w tym roku m.in. w Starogardzie Gdańskim, Kaliszu, Strzelcach Opolskich. Otwarty został też kolejny salon w Krakowie oraz sklepy outletowe w Warszawie i Rzgowie. Poza tym Coccodrillo ma też placówki za granicą: 132 na terenie Unii Europejskiej i 94 poza nią.
- Nasza sieć cały czas ulega rozbudowie, a nowe placówki zastępują stare. Działające salony zmieniają lokalizacje – mówi Ewa Matuszak. - Podyktowane jest to zmianą szlaków zakupowych klientów lub powstawaniem nowych galerii handlowych. Przykładamy dużą wagę do rewitalizacji działających placówek, aby nasze salony wychodziły naprzeciw oczekiwaniom klientów. Dodatkowo powiększamy ofertę butów, w związku z tym aranżacja salonów musi zostać do nich dostosowana.
Do końca roku sieć planuje otwarcie salonów m.in. w Galerii Sudeckiej w Jeleniej Górze, Galeria Posnania w Poznaniu, Galerii Riviera w Gdyni, Galerii Krupówki w Zakopanym oraz w Gorlicach. Pożądane przez markę lokalizacje to nie tylko centra handlowe dużych miast. Poszukiwane są także lokale w miejscowościach od 20 tys. mieszkańców, w atrakcyjnych punktach przestrzeni miejskiej oraz w galeriach handlowych. Sklep powinien mieć powierzchnię od 50 do 70 m2. Nie ma opłaty wstępnej. Rozpoczęcie współpracy z Coccodrillo wiąże się natomiast z koniecznością wpłaty kaucji zwrotnej, która stanowi zabezpieczenie towaru, otrzymanego przez partnera w depozyt.
Agent zobowiązany jest także kupić licencję na oprogramowanie, dostarczone przez franczyzodawcę. Dodatkowo do prowadzenia działalności niezbędny jest dostęp do internetu, komputer oraz drukarka fiskalna. Franczyzodawca pomaga w wyborze lokalizacji, opiekun regionalny wspiera franczyzobiorcę podczas otwarcia sklepu i w trakcie prowadzenia działalności. Nie ma opłat na fundusz marketingowy. Materiały promocyjne przekazywane są partnerom bezpłatnie.
- Jesteśmy już obecni w większości miast w Polsce. Zawęża to listę miejscowości, w których możliwe jest otwarcie nowej placówki – nie ukrywa Ewa Matuszak. - Pomimo tego cały czas planujemy otwarcia w nowych, dobrze rokujących miastach.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Konferencja liderów franczyzy, nowe otwarcie w So Coffee i Carrefour, finansowe podsumowania w CDRL oraz Sfinksie. Przegląd tygodnia 27 maja-3 czerwca.
Wręczenie dyplomów absolwentom studiów Zarządzania Franczyzą, zagraniczne sukcesy, podsumowania i plany franczyzodawców. Przegląd tygodnia 16-22 stycznia.
Lody Bonano świętują 20-lecie na rynku, Grupa PSB modernizuje zarząd, a Coccodrillo podsumowuje sprzedaż. Przegląd tygodnia 14-20 listopada.
Coccodrillo chwali się rosnącymi przychodami, The White Bear Coffee otwiera nowe kawiarnie. Przegląd tygodnia 2-9 lipca.
Planujesz otworzyć własną firmę ale nie masz pomysłu na biznes? Kup lutowy numer "Własny Biznes FRANCHISING" i sprawdź, w który biznes najbardziej opłaca się zainwestować.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Rozważasz otwarcie firmy? Najpierw zainwestuj w subskrypcję magazynu "Własny Biznes FRANCHISING" i sprawdź, jaki biznes się opłaca! Tego nie przeczytasz w internecie!
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Franczyzobiorczyni Tax Safe z Krakowa dba o work-life balance, ale klientów cały czas jej przybywa. Jak sobie radzi?
La Mancha szuka partnerów szczególnie w Białymstoku i Szczecinie. Dlaczego to dobry moment na nawiązanie współpracy?
POPULARNE NA FORUM
Dzień dziecka - prezenty
u nas tak samo ;)
5 -10- 15 wypowiedziała wszystkie umowy
Witam chodzi mi o sklepy 51015 ponieważ chciałam otworzyć ten sklep u siebie w mieście i pan z którym rozmawiałam nic nie wspominał o kłopotach a dowiadywalam się we...
Centra handlowe na celowniku
Sklepy online teraz przezywają prawdziwy rozkwit.
Pieluszki typu pampers
Mam dostęp do pieluszek dada w ilościach tir. Wszystko legalnie bo na rynkach wschodnich są juz podróbki. Zapraszam do współpracy :)
Dzień dziecka - prezenty
U nas na dzień dziecka są tylko słodycze i to tak w niewielkiej ilości. Dzieci jakoś nie mają wielkich oczekiwań w kwestii prezentów na ten dzień.
Wydawanie książek dla dzieci – bajeczny interes
Wszyscy piszą, że wchodzą ale zero konkretów. Można więcej szczegółowych informacji poznać.
Obrót w sklepie z odzieżą dziecięcą
możesz popytać także inne osoby które prowadzą taki sklep
Sklep z zabawkami - czy warto prowadzić?
to spamowanie typu "będą potrzebne Ci regały, koleżanka szukała i znalazła" ... ludzie, nie stać Was na uczciwą reklamę tylko tworzycie takie bzdurne historie? Jak dla...