W co inwestują polscy sportowcy?
Jednym z biznesmenów wśród polskich sportowców jest Mateusz Kusznierewicz, żeglarz regatowy, uczestnik pięciu igrzysk olimpijskich i zdobywca pierwszego w historii polskiego żeglarstwa złotego medalu olimpijskiego. Prowadzi on kilka różnych biznesów. Jednym z nich jest firma Premium Yachting, oferująca rejsy po Zatoce Gdańskiej i organizację imprez żeglarskich. Na pokładach dwóch jachtów, będących w ofercie firmy, można nie wypłynąć na rekreacyjne jedno lub dwudniowe rejsy po wodach Zatoki Gdańskiej, zorganizować regaty czy wziąć udział w imprezach żeglarskich. Dla żeglarzy, którzy chcą wypłynąć w dalsze rejsy istnieje możliwość popłynięcia na Bornholm lub zimowe wyprawy na Wyspy Kanaryjskie.
Kolejnym biznesem sportowca jest Akademia Kusznierewicza, zajmująca się organizacją obozów żeglarskich i multisportowych, wakacyjnych rejsów po Mazurach, szkoleniach i egzaminach żeglarskich oraz imprezach dla firm. Pod okiem profesjonalnych instruktorów uczestnicy mogą wypłynąć w rekreacyjny rejs lub zorganizować regaty na jachtach należących do floty Akademii. Mateusz Kusznierewicz jest także pomysłodawcą urządzenia ZOOM.ME. Wyświetlają się na nim zdjęcia wysłane ze smartfonów za pośrednictwem dedykowanej, darmowej aplikacji.
Dobrze na polu biznesowym radzi sobie Mariusz Pudzianowski, zawodnik MMA oraz utytułowany Strongman. W rodzinnej miejscowości – Białej Rawskiej – prowadzi salę bankietową „U Pudziana”. Można tu zorganizować: wesele, bankiet, konferencję, spotkania firmowe, sympozja. Mariusz Pudzianowski jest także właścicielem firmy transportowej – Team Mariusz Pudzianowski Transport i Spedycja. Realizuje przewozy drogowe całopojazdowe w zakresie transportu krajowego i międzynarodowego.
Na własny biznes zdecydował się również piłkarz Jakub Błaszczykowski. W Opolu otworzył centrum rozrywki Kubatura. W jej skład wchodzą: pub sportowy, kręgielnia, klub muzyczny oraz sala bankietowo-konferencyjna.
Biznes na nazwisku
Zainwestować zarobione podczas sportowej kariery pieniądze zdecydował się również bokser Dariusz Michalczewski. Jest twórcą i właścicielem znaku towarowego Tiger Energy Drink, bezalkoholowego napoju energetyzującego. Zyski z posiadania marki Dariusz Michalczewski przekazuje na działalność założonej w 2003 roku Fundacji „Równe Szanse”. Producentem napoju jest obecnie wadowicka firma Maspex.
Własny biznes otworzył także kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc. Jest właścicielem firmy Hołowczyc Management. Oferuje ona m.in. możliwość zamówienia Krzysztofa Hołowczyca jako gościa specjalnego na różnego rodzaju eventy. Koszt udziału w imprezie wynosi 20-30 tys. zł. Firma Hołowczyca oferuje także eventy motoryzacyjne oraz szkolenia dla kierowców przygotowujących się do rajdowej jazdy samochodem terenowym.
Portal Skarbiec.Biz – niezależny serwis o prawie, finansowaniu i gospodarce
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Czy można przygotować firmę na każdą sytuację? Wiele zależy od kompetencji liderów i tego, jak poradzą sobie w świecie VUCA.
Wpadki zdarzają się każdemu. Efekt gafy oraz drobne błędy można przekuć na swoją korzyść. Jak to zrobić?
Praca zespołowa to wyzwanie. Kiedy ktoś pracuje nie tak, jakbyśmy chcieli, są sposoby, aby udzielić mu konstruktywnej informacji zwrotnej. Dzięki technice komunikacyjnej FUKO zyskamy w oczach pracownika i zmotywujemy go do działania.
Może przynieść nowe pomysły i ulepszyć pracę. Ale wciąż w wielu firmach zarówno szef, jak i podwładni uważają zebrania za nudny obowiązek do odhaczenia. Obie strony mogą to zmienić.
Miłość to dobry towar na sprzedaż. Zakochani wydają niemałe pieniądze na gadżety, wspólne podróże, romantyczne kolacje w restauracji czy pobyt w salonie spa, natomiast single na poszukiwanie drugiej połówki.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Rozważasz otwarcie firmy? Najpierw zainwestuj w subskrypcję magazynu "Własny Biznes FRANCHISING" i sprawdź, jaki biznes się opłaca! Tego nie przeczytasz w internecie!
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Jeśli marzysz o własnym biznesie, szukasz inspiracji lub chcesz dowiedzieć się więcej o franczyzie – teraz jest idealny moment, by działać!
Marka New York Pizza Department podpisała umowę z masterfranczyzobiorcą w Egipcie. Na przyszły rok zapowiada pierwsze otwarcia na egipskim rynku.
POPULARNE NA FORUM
Co sądzicie o Oskrobie?
Witam, Z calego serca odradzam jakąkolwiek wspolprace z ta firma. Okolo 2 miesiące temu zglosilam sie do Oscroby bedac zainteresowana franczyza ich sieci. Wyslalam do nich...
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?
Najlepiej zacząć od kupna gotowej spółki . Zakup gotowej spółki daje pewność, że firma istnieje i ma już zarejestrowany kapitał zakładowy, co może być ważne z...
Oszukani przez franczyzodawcę
Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...
Czy na odzieży można jeszcze zarobic?
Ja kupuję na hurtowni stradimoda.pl od jakiegoś roku nie zawiodłam się doradzą zawsze dobrze dbają o klienta a uwierzcie mi jest dużo hurtowni które chcą tylko...
piszę pracę na temat franchisingu :)
hej, tez poszukuję danych, znalazłaś coś może oprócz ilości placówek i marek franczyzowych?
Sukcesja w Intermarché i Bricomarché
przeciez to złodzieje
piszę pracę na temat franchisingu :)
Szukam szcegółowego raporty na temat franczyzy w latach przed pandemią i po. Rozumiem że osttani raport opublikowany był za rok 2010 ale niestety jego również nię mogę...
Praca magisterska - licencjacka o franchisingu
Witam, Jestem studentką III roku Finansów i Rachunkowości na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Obecnie prowadzę badania w ramach seminarium dyplomowego. Poniższa ankieta...