Zyski z cateringu
Fitkurier to nowa sieć z dietą cateringową, która rozpoczęła rozwój franczyzowy pod koniec 2019 roku.
– Koncentrujemy się na dużych miastach powyżej 50 tys. mieszkańców, ale potencjał jest również w nieco mniejszych miejscowościach, gdzie także rośnie świadomość zdrowego odżywiania się – mówi Marcin Ciesielski, współwłaściciel marki Fitkurier.
Najpierw inwestycja, potem zyski
Koszt inwestycji w punkt Fitkurier wynosi ok. 80 tys. zł. Tyle trzeba mieć w gotówce. Pozostałą część można sfinalizować z kredytu, leasingu lub dotacji.
– Otwarcie placówki trwa zazwyczaj dwa miesiące lub, w przypadku gdy franczyzobiorca dysponuje już działającą kuchnią, jedn miesiąc. Czas zwrotu zainwestowanej gotówki szacujemy na 12 – 16 miesięcy. Koncept testowaliśmy na własnym punkcie przez rok i wszystkie dane są wynikiem tego, jak funkcjonował. Długo przygotowywaliśmy się do franczyzy. Chcieliśmy mieć pewność, że nasi partnerzy wchodzą w sprawdzony koncept, dlatego poświęciliśmy na ten proces kilka lat – zaznacza Marcin Ciesielski.
Do końca tego roku koncept zamierza otworzyć ok. 15 placówek. Jak szacuje franczyzodawca, po roku działalności standardowy punkt Fitkuriera powinien generować ok. 20-40 miesięcznego zysku, w zależność od ilości sprzedanych abonamentów oraz konsekwencji franczyzobiorcy w kontroli kosztów.
– Jest to realny wynik ponieważ franczyzobiorcy, zanim uruchomią biznes otrzymują od nas wstępną bazę klientów, która jest efektem pracy zespołu marketingu i informatyków naszej firmy. W ten sposób placówki zarabiają już od pierwszego dnia działalności – podkreśla Marcin Ciesielski.
Firma rozpoczyna intensywną kampanię promocyjną każdego punktu co najmniej miesiąc przed jego otwarciem. Dzięki temu franczyzobiorcy mają stały dopływ nowych klientów.
Franczyzodawca dodaje, że w niektórych okresach roku sprzedaż usług wrasta nawet o 70 proc. , w porównaniu ze „standardowymi” miesiącami. Przykładem jest czas zaraz po Nowym Roku, kiedy to ludzie - prawdopodobnie zmotywowani postanowieniami noworocznymi - przechodzą na dietę.
– To dobry moment na pozyskiwanie nowych klientów oraz franczyzobiorców, zmotywowanych do zmiany życia zawodowego i inwestycji we własną firmę wraz z Nowym Rokiem – wyjaśnia Marcin Ciesielski.
Marcin Ciesielski jest również właścicielem jednej z największych w Polsce sieci pizzerii Stopiątka. Aktualnie pod jej marką funkcjonuje ok. 160 placówek.
WIZYTÓWKA MARKI FITKURIER
Firma specjalizująca się w cateringu dietetycznym.
FITKURIER W 2019 ROKU
- 1 jednostka własna
- 2 jednostki franczyzowe
- koszt inwestycji ok. 80 tys. zł

ZOBACZ W KATALOGU



















































































PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Cukrem i Solą otworzyło kolejny punkt franczyzowy, w planach ma też nową lokalizację własną.
KawoWiniarnia to nowy koncept restauracyjny, który wyróżnia się bogatą kartą kaw i wina. Chce rozwijać się poprzez franczyzę.
Kuchnia azjatycka jest w Polsce coraz bardziej popularna. Zauważyli to też franczyzodawcy, którzy proponują licencją na sushi bar czy restaurację z bogatszym menu.
Segment fast food ma mocną reprezentację we franczyzie. I wciąż przybywa nowych konceptów.
Poszukujemy partnerów do otwarcia pierwszego flagowego sklepu w topowej lokalizacji, który zostanie poszerzony o franczyzę obejmującą wiele jednostek.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
Xtreme Fitness Gyms otwiera kolejne kluby, ale to nie liczby przyciągają uwagę. Co sprawia, że franczyzobiorcy zostają na dłużej i rozwijają się razem z siecią?
Rafał Jaźwiński od trzech lat prowadzi placówkę franczyzową pod marką Northgate Logistics. Specyfika biznesu pozwala obsługiwać klientów na całym świecie.
Platforma Tribeware to inteligentny pośrednik między menedżerem a pracownikami. Wskazuje im drogę do przyjętych celów, nagradza za wykonane zadania i wylicza, co udało się dzięki nim zyskać.
W tym roku do sieci Beza Krówka dołączyło kilkanaście nowych punktów franczyzowych. W sumie jest ich już ponad setka.
POPULARNE NA FORUM
Biznes, który bije rekordy
Niestety jako osoba która ma bezpośrednie doświadczenie z ta franczyza, nie moge polecic wspolpracy z nimi. Te artykuly maja na celu tylko nabijanie kolejnych klientow.
Biesiadowo
Tak patrzę i biesiadowo pisze że ma 119 lokali. Ale na ich stronie nie ma nawet 50
Kawiarnie Cafe Nescafe
Nie chciałabym tej franczyzy
McDonalds opinie o franczyzie
Ja bym pomyślała o tej franczyzie
Doświadczenia z Bafra Kebab
Witam wszystkich, zastanawiam się nad otwarciem punktu Bafry Kebab. Czytając komentarze w internecie mam mieszane odczucia. Czy ktoś się tym interesował? Otworzył? Jakie...
Własny, mobilny punkt gastronomiczny lody, gofry, granita - sprzedaż
Dzień dobry, Noszę się z zamiarem sprzedaży przyczepy (cesja leasingu) po franczyzie znanej jako Lodolandia. Jeśli jest ktoś zainteresowany to zachęcam do...
Sushi we franczyzie - przegląd sprawdzonych pomysłów na bines
Pytanie do Redakcji: Dlaczego na pasku reklamowym pojawiają się reklamy franczyzodawców którzy działają na granicy prawa, zawierają w umowach klauzule abuzywne, są...
Ile kosztuje McDonald's?
Ciekawe że budujesz restauracje za własne pieniądze ale zostaję własnością centrali