Nowe umowy z Lotosem
Już zakończył się pierwszy etap pracy nad programem „Partnerstwa handlowego”, który określa zasady dalszej współpracy. Część właścicieli stacji patronackich działających pod logo Lotosu podpisze wkrótce nowe umowy. Grupa Lotos (dawna Rafineria Gdańska) przygotowała dla operatorów placówek tego typu nową formułę współpracy – „Partnerstwo handlowe”. Jak zapewniał podczas ostatniego spotkania ze stacyjnikami Marcin Herra, prezes Lotosu Paliwa, umowy są już praktycznie gotowe. - Kolejny etap prac to czas konsultacji i konstruktywnych rozmów z przedstawicielami placówek patronackich - wyjaśniał.
Będą obiecujące zmiany?
Według członków Stowarzyszenia Stacji Patronackich Lotosu, już sama nazwa, umowa partnerstwa handlowego, jest obiecująca. Daje nadzieję na równe, partnerskie traktowanie. Prezes Stowarzyszenia, Ryszard Brzeski, podkreślił, że żaden z właścicieli stacji działającej pod patronatem Lotosu nie będzie musiał podpisywać umowy. - Zawierane one będą dobrowolnie, aczkolwiek stacje będą musiały spełnić pewne wymogi. Spółka Lotos Paliwa zapowiada bowiem, że postawi warunki co do standardu placówki, czy też obsługi klienta. To zapewni nam poprawę i utrzymanie odpowiedniego poziomu usług - dodał Brzeski.
Gdańsk stawia na jakość
Jednym z efektów nowych umów będzie ujednolicenie wizerunku sieci detalicznej, głównie w zakresie jakości świadczonych usług oraz zapewnienie odpowiedniej jakości paliw na stacjach patronackich. - Od pewnego czasu nasiliły się niezapowiedziane kontrole stacji prowadzone przez inspektorów Grupy Lotos - mówi Ryszard Brzeski. Część z nich nie wypadła korzystnie. Władze spółki musiały więc wykluczyć z sieci kilku właścicieli stacji działających w patronacie. Przyczyną tak radykalnego rozwiązania była nielojalność stacyjników. - Działamy uczciwie i tego samego oczekujemy od naszych partnerów z sieci patronackiej. Tymczasem zdarzyło się, że na stacjach z naszym logo sprzedawali oni paliwo spoza Rafinerii Gdańskiej - mówi Marcin Zachowicz z Grupy Lotos. To jednak nie koniec wykluczeń. Słabych i niedostosowanych będą zastępować dobrzy i skuteczni, którzy będą w stanie zagwarantować świadczenia usług na oczekiwanym poziomie.
I daje upusty
Zarząd gdańskiej spółki wyraził poparcie dla wspólnych działań marketingowych i akcji promocyjnych. - Przedstawiony nam program odebraliśmy raczej pozytywnie. Ponadto dowiedzieliśmy się, że zmieni się wkrótce sposób zaopatrywania stacji. Odbywać się ma ono bez pośredników - mówi Janusz Ciapała, wiceprezes Stowarzyszenia.Do tej pory większość stacyjników zaopatrywała się w hurtowniach, wkrótce będą kupować paliwo bezpośrednio od spółki Lotos Paliwa. Spółka przejmie dystrybucję paliw od hurtowni. W centrum Polski już powstała spółka zależna Lotos Mazowsze, która odkupiła swą dotychczasową hurtownię patronacką Petrim S.A. - Dzięki tym zmianom uzyskać mamy upust 5 gr na litrze paliwa - twierdzą stacyjnicy.
Grupa powiększa sieć
Według działań zaplanowanych na ten rok Grupa Lotos ma się powiększyć o 10-15 stacji własnych i 25 obiektów partnerskich. Inwestycje mają zostać zrealizowane do końca 2003 r. Gdańska spółka na ten cel przeznaczy 100 mln zł. Obecnie Lotos posiada sieć ponad 329 stacji, z czego 32 to obiekty własne.
Więcej: Stacja Benzynowa, Puls stacji, nr 8, sierpień 2003PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Hipnoza w biznesie? W czym może pomóc? I czy to naprawdę działa? Anna Godlewska, hipnoterapeutka, coach i trener efektywnych zespołów zapewnia, że tak.
Marka New York Pizza Department podpisała umowę z masterfranczyzobiorcą w Egipcie. Na przyszły rok zapowiada pierwsze otwarcia na egipskim rynku.
La Mancha szuka partnerów szczególnie w Białymstoku i Szczecinie. Dlaczego to dobry moment na nawiązanie współpracy?
Z kosmetyczną marką Yves Rocher można współpracować w dwóch modelach. Czym się różnią?
Połączenie restauracji z produkcją piwa przyciąga klientów. Browar Korona postanowił to wykorzystać.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Rozważasz otwarcie firmy? Najpierw zainwestuj w subskrypcję magazynu "Własny Biznes FRANCHISING" i sprawdź, jaki biznes się opłaca! Tego nie przeczytasz w internecie!
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Franczyzobiorczyni Tax Safe z Krakowa dba o work-life balance, ale klientów cały czas jej przybywa. Jak sobie radzi?
Jeśli marzysz o własnym biznesie, szukasz inspiracji lub chcesz dowiedzieć się więcej o franczyzie – teraz jest idealny moment, by działać!
POPULARNE NA FORUM
Co sądzicie o Oskrobie?
Witam, Z calego serca odradzam jakąkolwiek wspolprace z ta firma. Okolo 2 miesiące temu zglosilam sie do Oscroby bedac zainteresowana franczyza ich sieci. Wyslalam do nich...
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?
Najlepiej zacząć od kupna gotowej spółki . Zakup gotowej spółki daje pewność, że firma istnieje i ma już zarejestrowany kapitał zakładowy, co może być ważne z...
Oszukani przez franczyzodawcę
Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...
Czy na odzieży można jeszcze zarobic?
Ja kupuję na hurtowni stradimoda.pl od jakiegoś roku nie zawiodłam się doradzą zawsze dobrze dbają o klienta a uwierzcie mi jest dużo hurtowni które chcą tylko...
piszę pracę na temat franchisingu :)
hej, tez poszukuję danych, znalazłaś coś może oprócz ilości placówek i marek franczyzowych?
Sukcesja w Intermarché i Bricomarché
przeciez to złodzieje
piszę pracę na temat franchisingu :)
Szukam szcegółowego raporty na temat franczyzy w latach przed pandemią i po. Rozumiem że osttani raport opublikowany był za rok 2010 ale niestety jego również nię mogę...
Praca magisterska - licencjacka o franchisingu
Witam, Jestem studentką III roku Finansów i Rachunkowości na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Obecnie prowadzę badania w ramach seminarium dyplomowego. Poniższa ankieta...